Доступність посилання

ТОП новини

Довгострокові угоди з «Газпромом» обернулися втратами для німців


Німеччина – Серпень розпочався для працівників найбільшого в Німеччині енергетичного концерну E.ON поганою новиною. Низка впливових видань повідомила, що компанія має намір провести масштабну реструктуризацію. Йдеться про об’єднання трьох дочірніх підприємств під одним дахом. Іншими словами, ширяться чутки про їхнє закриття й масові звільнення. Серед імовірних причин називають і невигідні угоди з «Газпромом», і норвезькими газовидобувними компаніями.

Повідомлення про ймовірні плани реструктуризації німецького енергетичного велетня E.ON мали ефект бомби, що вибухнула. За даними німецького часопису Spiegel, керівник цього концерну Йоганнес Тайсен через збитковість деяких підрозділів вимушений заощаджувати й тому розмірковує про ліквідацію трьох дочірніх підприємств у Мюнхені, Ганновері й Ессені та переведення залишків до Дюссельдорфа, де розташовано головний офіс концерну. Під червоний олівець начебто потрапляє й компанія E.ON Ruhrgas.

E.ON Ruhrgas зі штаб-квартирою в Ессені відома тим, що виступає посередником між російським «Газпромом», а також Норвегією, з одного боку, і німецькими споживачами блакитного палива – з іншого. Але така співпраця, як зауважують експерти, тепер почала вилазити німцям боком. Очікують, що цього року збитки компанії E.ON Ruhrgas сягнуть одного мільярда євро.

«E.ON підписав свого часу довготермінові угоди про закупівлю газу в Росії та Норвегії. Ці контракти прив’язані до ціни на нафту. Але нині на ринку є значно дешевший газ. Тому E.ON щодня зазнає збитків», – пояснив експерт Університету Дуйсбург-Ессен Крістоф Вебер. Від «Газпрому» поки що не надходило жодного сигналу про те, що він готовий піти назустріч своїм традиційним і досі вірним клієнтам.

Розлучення через суд?

Час обійм і ввічливих посмішок, судячи з усього, минув. Визначити, хто правий, а хто ні в суперечці навколо ціни на газ, тепер має міжнародний арбітражний суд. У понеділок ввечері компанія E.ON Ruhrgas офіційно підтвердила відповідні повідомлення в пресі. За даними інформаційних агентств, можливість звернення до суду передбачена контрактом, якщо під час переговорів про ціну сторони впродовж певного часу так і не досягли єдності.

Що ж стосується закриття дочірніх підприємств, то з цього питання керівництво E.ON поки що мовчить. Можна собі уявити, який настрій панує серед працівників компанії. «Якщо в Ессені закриють підрозділ концерну, то це буде вкрай погано для міста. Адже будуть втрачені робочі місця», – каже один із працівників E.ON Ruhrgas. Лише в Ессені ця компанія забезпечує роботою 1800 осіб. Профспілки вимагають від керівництва концерну терміново роз’яснити ситуацію.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG