Доступність посилання

ТОП новини

Повернення звань героїв Шухевичу і Бандері відстоюватимуть у Верховному суді


Повернення Роману Шухевичу і Степану Бандері звань Героїв України будуть відстоювати у Верховному суді. Про це повідомив Радіо Свобода в вівторок дніпропетровський правозахисник, координатор громадської організації «ГРАД» Василь Сухов, який є одним із десяти касаторів (особа, яка подає касаційну скаргу), котрі захищають геройське звання Бандери.

За словами Василя Сухова, касаційні скарги мають намір подати усі касатори. На це законом відводиться термін у 30 днів.

Між тим, за словами правозахисника, перш ніж касаційна скарга потрапить до Верховного суду, її має розглянути Вищий адміністративний суд України. «Отож адміністративний суд вирішуватиме по суті, чи відрубувати собі руку. От така процедура», – сказав Василь Сухов.

Правозахисник назвав сьогоднішнє рішення Вищого адміністративного суду України «ганьбою українського правосуддя». Він також повідомив, що головуючий під час розгляду справи Шухевича Ігор Штульман висловив окрему думку, «це значить, що він не згоден із рішенням решти чотирьох членів колегії».

Василь Сухов зазначив, що звертався до суду з двома клопотаннями щодо суперечностей у самому законі щодо присвоєння звання «Герой України»: за однією нормою, звання героя можна давати тільки громадянам України, за іншою – і громадянам іноземних держав. Однак, за словами Сухова, ніяких роз’яснень щодо цих суперечностей суд не надав.

2 серпня Вищий адмінсуд України залишив без змін рішення Донецького окружного адміністративного суду та рішення Донецького апеляційного адміністративного суду, якими скасовано Укази президента Віктора Ющенка про присвоєння Роману Шухевичу і Степану Бандері звань Героїв України.
XS
SM
MD
LG