Доступність посилання

ТОП новини

Росія хоче «перезаснувати»... Росію. «Прихопивши» й історію України (огляд преси)


Київ – Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв підписав указ про святкування у 2012 році 1150-річчя народження російської держави. Не давньоруської, а саме російської. Як зауважує газета «День», здавалося б, сумнозвісна «звичайна схема руської історії» імені Карамзіна, Погодіна та Соловйова, давно вже розбита вщент Михайлом Грушевським, а ще раніше – Михайлом Максимовичем, – ця схема «живе й процвітає» у високих кремлівських колах. І піднята знову на щит. Згідно з цією схемою вибудовується прямий ланцюг історичної спадкоємності: Київська Русь – Московська держава – Російська імперія – СРСР – сучасна Російська Федерація. України тут за визначенням немає. Коментарі істориків «День» пропонує у статті «Росія хоче «перезаснувати»... Росію. «Прихопивши» й історію України. Тому що «погано лежить»?»

Зараз небезпека для Юлії Тимошенко полягає в тому, щоб її полеміка з владою не зводилася до дискусії рівня «сам дурень». Адже, як попереджає експерт газети «Україна молода», одна з причин розчарування людей у політиках (найбільшою мірою в «помаранчевих») полягала в тому, що політика перетворилася на суцільну сутичку. З’явилася певна втома. І це якраз дуже небезпечно. Про цю небезпеку і її наслідки йдеться в публікації «Влада шукає кримінал там, де була політична помилка».

Останнім часом любителям політати на малих літаках і гелікоптерах жити стало набагато простіше. Хоча, як зазначають «Економічні відомості», до повного виходу малої авіації загального призначення з тіні ще далеко. Один з останніх позитивних кроків в цьому напрямку – можлива відміна заборони на ввезення в Україну бензину для малої авіації. Стаття називається «Народженим літати повертають крила».

Газета «Сегодня» друкує Топ-20 пляжів Криму. Видання інформує, що найбільш багатолюдний пляж в Алушті, найдорожчий – в Ялті, наймальовничіший – в Новому Світі. А ось із дітьми видання радить їхати відпочивати в Щолкіно, Євпаторію та Феодосію, а відпочивати активно – в Оленівку.
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG