Доступність посилання

ТОП новини
22 Січень 2019, Київ 15:01

Луцький: безкоштовну вищу освіту зможе отримати більша частка випускників


Народний депутат від фракції Партії регіонів, перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань науки і освіти Максим Луцький заявив в ефірі Радіо Свобода, що через те, що загальна кількість випускників в Україні останніми роками значно скоротилася, то, хоча скоротилося й держзамовлення на вищу освіту, тепер у вишах зможе безкоштовно вчитися більший відсоток випускників.

«Було 338–340 тисяч (десь така цифра) випускників загальної середньої школи, а цього року випускників загальної середньої школи було лише 192 тисячі. Тобто на 40 відсотків випускників стало менше», – сказав він.

За словами депутата, державне замовлення на отримання вищої освіти за кошти держбюджету так само зменшується щорічно «адекватно до кількісних показників випускників загальної середньої школи»: «Якщо брати в середньому, то воно зменшувалося на 10–15% щорічно… На сьогоднішній день Міністерство освіти і науки порахувало і вважає, що це абсолютно правильні показники».

При цьому, звернув увагу Луцький, незважаючи на те, що відбулося скорочення кількості абітурієнтів на 40%, державне замовлення зменшилося лише майже на 20%. «Тому можна лише подякувати урядові за це, тому що звичайна цифра, яка забезпечується державним замовленням щорічно, і кількість дітей, які можуть отримати безкоштовну освіту, збільшується відповідно на 20 відсотків», – заявив він.

Крім того, Максим Луцький, який був одним із авторів рішень про реформу вищої освіти і про скасування 12-річної середньої освіти, в ефірі Радіо Свобода захищав свої реформаторські позиції.

Із його аргументами можна буде познайомитися на сайті www.radiosvoboda.org у неділю.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG