Доступність посилання

ТОП новини
16 Листопад 2018, Київ 04:55

Хто організовує напади на Миколаївську церкву у Києві?


Миколаївська церква у Києві, 4 серпня 2011 року

Тетяна Веремєєва

Київ – Уже двічі були скоєні напади на Миколаївський храм у Києві. Представники Київського та Московського патріархатів Української православної церкви звинувачують один одного в намаганні привласнити храм. Патріарх Філарет вважає, що за нападами стоять проросійські сили.

Миколаївську (Чорнобильську) церкву в Києві будували для громади УПЦ КП. На стадії будівництва у районній адміністрації закінчилися кошти. Проте знайшовся меценат, який погодився спонсорувати будівництво – за умови, що цей храм належатиме Московському Патріархату.

Ці домовленості адміністрації не знайшли підтримки з боку церковної громади Свято-Миколаївського храму, і храм поки залишається у підпорядкуванні Київського Патріархату.

«Київська міська рада відклала питання про передачу церкви Київському чи Московському Патріархату до осінньої сесії. Претензії є не стільки від УПЦ (МП), скільки від фонду «Єлизавети Романової». Фонд свідчить про зацікавленість не стільки церкви, як проросійських сил, які хочуть відібрати у нас цей храм. Собор, який пройшов у Київському Патріархаті, підтвердив діяльність нецерковних сил», – повідомив Радіо Свобода Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Хто ж нападає на храм?

Зараз новенька гарна церква привертає увагу не тільки прихожан. Нещодавно стався вже другий напад на храм святителя Миколая. Нападників затримали.

На думку священника Миколаївської церкви отця Віталія, невідомі «якимось чином пов’язані з міліцією, бо навіть не намагалися втікати». За словами священика, нападників одразу ж відпустили, і слідство не ведеться.

Священник храму святого Миколая вважає, що нападники діяли, керуючись вказівками представників УПЦ (МП), що шкодить процесові зближення українських церков.

Конфлікт нікому не потрібен

«Усі братські народи мають дружно жити. Це і український, і руський, і білоруський, і грузинський народи. І має бути своя віра, своя українська. А дружити з різними патріархатами – це нормальне явище», – каже отець Віталій.

Натомість прес-секретар Предстоятеля УПЦ (МП) Георгій Коваленко виключає причетність представників УПЦ (МП) до нападів на церкву. Він наголошує на конфліктах між самими представниками Київського Патріархату.

«Наскільки мені відомо, представники Київського Патріархату намагалися там і двері вибити, і стіни проломити. Мені здається, що конфліктні ситуації навколо парафій будуть доти, доки не буде вирішене головне питання – відновлена єдність українського православ’я», – упевнений прес-секретар.

Конфлікти навколо храмів шкодять діалогу церков й підтриманню толерантних стосунків між віруючими, погоджуються представники обох патріархатів.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG