Доступність посилання

ТОП новини

Як відпочивають чеські політики?


Прага – Літні канікули в розпалі, переважна більшість членів уряду Чехії та депутатів чеського парламенту в ці серпневі дні відпочивають. На літні канікули вони покидають Прагу, але не зникають з поля зору засобів масової інформації. Громадськість, пересічні чехи уважно стежать, як і де проводить відпустку влада і головне – скільки коштує літній відпочинок міністрів, депутатів, високих державних урядовців.

У серпневій Празі даремно шукати зустрічі з чеськими політиками – всі на літніх канікулах. І політик має право на відпочинок, погоджуються чехи, однак вони хочуть знати, як і за скільки проводять літні дні високі державні урядовці. Адже кожний пересічний чех є платником податків, а тому має право знати, чи у відповідності із законом використовуються їхні гроші.

За повідомленням чеських засобів масової інформації, передусім каналів громадського теле- і радіомовлення, цьогорічне літо чеських найвищих урядовців можна назвати трудовим. Наприклад, низка депутатів парламенту допомагає дітям у скаутівських таборах. Петр Ґаздік – депутат від владної партії «ТОР 09» – керує дитячим табором у південній Чехії вже не перший рік і твердить, що серед дітей йому відпочивається найкраще. Так само депутат Ян Буреш в одному із таборів працює завгоспом. Серед депутатів чеського парламенту влітку є добровільні археологи на розкопках, інструктори з підводного плавання, а також добровольці – за фахом лікарі, які допомагають роботі дитячих таборів.

Чехи хочуть знати, як відпочивають їхні політики і вважають, що ця інформація має бути загально доступною, розповів Радіо Свобода оглядач із празького щоденника Lidové noviny Мартін Звержіна.

«Гадаю, що увага ЗМІ до відпочинку політиків звернена вже давно, щонайменше 5 років, – каже він. – Наприклад, дізнались чехи про відпочинок попереднього прем’єра Тополанека, коли він проводив літо на дорогій яхті десь в Італії й зустрічався там з верхівкою чеських напівдержавних комерційних структур. Тоді це був скандал. Звичайно, що політик має право на приватне життя, однак випадок із паном Тополанеком показав, що громадськість має право знати, де і з ким відпочивають політики».

Інформація про відпочинок політиків має бути загальнодоступною

Чеський президент Вацлав Клаус у липні читав лекції в кількох вишах Австралії, а зараз відпочиває на урядовій дачі в містечку Лани під Прагою. Чеський прем’єр Петер Нечас, відомий ще тим, що добирається на роботу міським транспортом, цього року вирішив економити. З родиною він відпочиває на одному з найдешевших італійських курортів – Розоліна Маре. Його можна побачити на лежаку з книжкою на звичайнісінькому загальному пляжі. Для порівняння: місячна зарплата чеського прем’єра становить близько 8 тисяч доларів, тобто він міг би собі дозволити і дорожчий відпочинок.

Але більшість чеських політиків за традицією відпочивають вдома. Вони віддають перевагу родинному колу, роботі в садочку, на дачі, спілкуванню з друзями. Інформація про це доступна пересічним чехам.
  • Зображення 16x9

    Оксана Пеленська

    Авторка матеріалів для Української редакції Радіо Свобода впродовж багатьох років. Займаюсь історією української еміграції в міжвоєнній Чехословаччині. Закінчила славістику у Львівському університеті імені Івана Франка (1970 рік, диплом з відзнакою), протягом 1986–1989 років навчалась в аспірантурі Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології імені Максима Рильського НАН України. У 1992 році – стипендія Гетті Фундації (Getty Foundation, USA). До 1992 року працювала вченим секретарем Львівської національної галереї мистецтв. Протягом 1993–1995 років – керівник канцелярії посольства України в Чеській Республіці.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG