Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 20:10

Чи бойкотуватимуть закордонні українці українські посольства?


(ілюстраційне фото)

Прага – Українці за кордоном вже висловили стурбованість нинішніми гучними судовими процесами в Україні, але чи цього достатньо? Відомий західний політолог українського походження Тарас Кузьо закликає діаспору бойкотувати українські дипломатичні установи. Але у відповідь лунають заяви, що бойкот – це не вихід. Водночас українці у Європі стурбовані тим, що європейська інтеграція України опинилася під загрозою.

Тарас Кузьо, британець українського походження, який останнім часом викладає в університетах Північної Америки, закликає діаспору бойкотувати офіційні святкування 20-річчя незалежності України в українських посольствах на знак солідарності з політичними в’язнями в Україні.

Кузьо нараховує близько 50 таких в’язнів, включно з колишнім прем’єром Юлією Тимошенко та міністром внутрішніх справ Юрієм Луценком.

Якщо українці підуть на офіційні святкування, то таким чином опосередковано підтримають «авторитарний режим» Президента Віктора Януковича, вважає політолог.

Українська влада відкидає подібні звинувачення і наполягає, що не втручається у роботу судів.

Бойкот – не вихід – голова Європейського конгресу українців

Голова Європейського конгресу українців Ярослава Хортяні мало вірить таким запевненням, але вважає, що бойкот українських дипломатів – це не вихід.

«Я є прихильником того, щоб українська громада в усьому світі прийшла і сказала своє слово різке, що вона думає про сьогоднішній режим. Якщо бойкотувати, то нас і не чують, а як ми не будемо говорити, то це означає, що ми можемо ставити хрест на Україні», – сказала Хортяні в інтерв’ю Радіо Свобода.

Вона очікує, що різку оцінку подіям в Україні висловить Світовий конгрес українців, який збирається в Києві 19 серпня.

При цьому Хортяні вважає, що суди над українськими опозиціонерами негативно впливають на європейську інтеграцію України.

«Ми відчуваємо це в Угорщині, як всі питають, як так могло статися, що в демократичній країні лідер опозиції заарештований. Такого не може бути, бо після цього вже будуть за сині чи за жовті очі саджати в тюрму», – каже Ярослава Хортяні, яка водночас очолює Товариство української культури Угорщини.

Міністерство закордонних справ України раніше цього тижня заявило, що процес над Юлією Тимошенко не вплине на переговори з Європою про зону вільної торгівлі. Водночас перший віце-прем’єр Сергій Тігіпко визнав, що ці переговори ускладнилися після арешту колишнього українського прем’єра.

Тимошенко діяла не у вакуумі – колишній шведський депутат

Якщо подібні речі в Києві продовжуватимуться, то навіть «найближчим друзям України в Європі буде дуже важко агітувати за поглиблення відносин», попереджає на шпальтах московської газети Moscow Times міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт.

Голова української громади Швеції, колишній депутат місцевого парламенту Марія Гассан поділяє таку стурбованість. Водночас вона закликає розв’язувати проблему правосуддя в Україні у ширшому контексті.

«Тимошенко, звичайно, людина, яка привертає до себе увагу в усьому світі. Але ні для кого не таємниця, що з правосуддям у нас є досить значні проблеми. Тому виривати тільки один випадок, який стосується видатних політиків, то було б не зовсім справедливо. А інші люди, які несправедливо засуджені?» – запитує Гассан.

При цьому голова української громади Швеції нагадує про відповідальність українських політиків. «Якби опозиція в Україні працювала, то не було б того арешту Тимошенко, який відбувся на політичних підставах. Адже коли вона приймала свої рішення, то вона їх схвалювала не у вакуумі. Існувала опозиція, існувала Верховна Рада, певні контрольні інстанції, які повинні були зупинити, якщо ці рішення були шкідливими для розвитку країни», – вважає колишній шведський депутат.

Марія Гассан також сказала Радіо Свобода, що вона проти бойкоту українських посольств за кордоном. «20 років – дуже короткий час для людини, а для країни тим більше. Тому я вважаю це недоцільним», – каже активістка української громади у Стокгольмі.
  • 16x9 Image

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода з 1996 року, вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG