Доступність посилання

ТОП новини

Газові контракти Тимошенко уклала і з особистої вигоди – ЗМІ


Під час газових переговорів у 2009 році російський прем’єр Володимир Путін пригадав Юлії Тимошенко стару кримінальну справу. Про це з посиланням на джерела пише російський «Коммерсант», описуючи обставини справи щодо газових контрактів, порушеної проти колишнього українського прем’єра.

«Зараз українські слідчі, які займаються газовою справою Тимошенко, в анонімних бесідах кажуть, що нещасливий контракт вона уклала не просто в порушення відведеної процедури, а ще й з особистої вигоди», – йдеться у статті.

За словами джерел газети в українському слідстві, залишившись віч-на-віч із Тимошенко, «яка не бажала спочатку погоджуватися на запропоновану Москвою високу ціну, Путін нібито нагадав про одну кримінальну справу, пов’язану з її підприємницьким минулим».

Йдеться нібито про рішення Московського гарнізонного військового суду, яким генерал російської армії Георгій Олійник у 2002 році був засуджений до п'яти років в'язниці за розтрату 323 мільйонів доларів. На цю суму корпорація «Єдині енергетичні системи України», яку колись очолювала Тимошенко, недопоставила будматеріалів Міноборони Росії.

«Справу цю ніби закрито, і навіть винуваті покарані. Але за бажання її легко можна реанімувати, на що і натякнули Тимошенко. Ось тоді-то ціна в 450 доларів і здалася їй цілком прийнятною», – повідомив співрозмовник видання в українській Генпрокуратурі.

Пізніше учасники переговорів із російської сторони розповіли російській газеті, що «ніколи не випивали так, як у ті січневі дні», коли Україна та Росія уклали 10-річний контракт. «Обмивали вони при цьому не стільки вигідну угоду, скільки неминучі і дуже серйозні геополітичні поступки з боку Києва», – пише видання.

«Тепер, коли Юлія Тимошенко, яка зробила Росії такий цінний подарунок, опинилася за ґратами, у Москві всерйоз занервували. Тим більше, що вирок колишньому прем’єру Україні ставить під загрозу газовий контракт, з такими труднощами здобутий особисто Путіним», – зазначає видання.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG