Доступність посилання

ТОП новини

У Києві з’явився інтерактивний Музей української вишивки


Євгенія Олійник

Київ – Народна майстриня Тетяна Протчева вишиває з самого дитинства. Її творчість відома не лише на батьківщині, а й за кордоном. А в п’ятницю мисткиня відкрила у Києві перший в Україні інтерактивний Музей вишивки. До уваги відвідувачів представлені ікони, що світяться у темряві, картини, що вводять в оману зір, та вишитий одяг. Експонати для музею надала сама Тетяна Протчева.

Ідея вишивати картини, що світяться, виникла у Тетяни Протчевої випадково. Шість років тому на виставці народних мистецтв у Японії вона познайомилась з іншою майстринею, що подарувала їй нитки на пам’ять.

«Нитки були білого кольору, і про їх властивості я нічого не знала. Але вночі я побачила, що вони світяться. Потім була виставка в Ізраїлі, і там я відвідала святі місця. Це мене надихнуло. Коли я повернулася додому, я відчула, що готова вишивати ікони. І вирішила застосувати в роботі нитки, що світяться», – розповіла майстриня.

Картини з секретом

Винахід Тетяни Протчевої не залишився непоміченим – цього року його занесли до Книги рекордів України. Але вишивки, що світяться, – це не єдине, чим майстриня збирається здивувати відвідувачів музею. В експозиції також присутні вишиті картини-ілюзії – зображення з певним оптичним ефектом. Так, до Дня Незалежності майстриня вишила прапор України, який можна побачити з закритими очима.

«Я застосувала в цій роботі властивості людського зору і мозку. Зосередившись на цій помаранчево-фіолетовій картинці, а потім заплющивши очі, можна чітко побачити наш блакитно-жовтий прапор», – пояснює Тетяна.

«Мистецтво популярне, якщо сучасне»

Окрім цього, майстриня вишиває багато одягу та аксесуарів. Наприклад, в музеї представлені вишиті краватки, метелики та чоловічі хустинки для фраків. Тетяна Протчева вважає, що для того, щоб популяризувати мистецтво вишивки, треба наблизити його до сучасності.

«Ідея саме такої форми подачі вишивки належить моєму синові, – каже вона. – Одного разу він сказав мені: «Мамо, вишивають багато людей. Але щоб привернути увагу не тільки старшого покоління, але й молоді, вишивку потрібно осучаснити».

У майбутньому Тетяна Протчева планує також відкрити сувенірну крамницю в Києві.

Музей вишивки працює на вулиці Академіка Курчатова, 23-А в Києві.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG