Доступність посилання

ТОП новини

Варшава критикує Париж і Берлін та закликає не панікувати щодо економічної кризи


Варшава – Друга хвиля економічної кризи стукає у двері кожної національної економіки в Європейському Союзі. Польща, яка головує в ЄС, повинна підтримати процес централізації управління європейською економікою. Без такої централізації Європа не уникне хаосу. Такі міркування висловив голова польського уряду Дональд Туск, який у п’ятницю звітував перед польським парламентом про фінансову ситуацію в Польщі та Європі.

Прем’єр-міністр Дональд Туск виступив перед депутатами Сейму на вимогу парламентської опозиції. Депутати-опозиціонери заявляють, що польська влада замовчує правду про дійсний стан польської економіки. Виступові прем’єра Туска у Сеймі передувала промова представника опозиції – депутата Беати Шидло.

«Все дорожчає, негаразди на біржі, після кількох днів зростання вчора показники Варшавської біржі знову знизилися. Це один із найгірших показників, починаючи з 2009 року, – заявила вона. – Події на фінансових ринках вплинули на активність промисловості. Треба зберігати спокій, та це не полягає у хованні голови в пісок. Брак реакції з боку прем’єра Туска поглиблює хаос і кризу».

Беата Шидло також зауважила, що інформаційний хаос поглиблює хаос економічний – як у Польщі, так і в Європі. Устами Шидло польська опозиція попросила Туска розповісти, як він ставиться до ідеї канцлера Німеччини Анґели Меркель та президента Франції Ніколя Саркозі створити економічний уряд країн єврозони. Польські опозиціонери висловлюють побоювання, що тим самим створюється Європа, так би мовити, двох швидкостей – багатша та бідніша частини.

Польща не боїться «сильної влади над європейською економікою» – Туск

Відповідаючи на закиди опозиції, прем’єр Дональд Туск сказав, що сьогодні завдання кожного відповідального уряду – вберегти свою державу від хаосу. Мовляв, не можна нервово реагувати на кризу, оскільки це лише ускладнить проблеми. За словами Дональда Туска, головна проблема країн охоплених кризою – це нервові реакції інвесторів, підприємців, зменшення довіри громадян до фінасових установ, зокрема до банків. Туск висловив переконання, що Польщі економічна криза не загрожує. Мовляв, у попередні роки польський уряд вів розумну економічну політику й підготував країну до несприятливих часів.

Натомість, якщо йдеться про плани централізації управління країн єврозони, то, за словами Туска, Варшава ці плани підтримує. Польща, яка головує в Європейському Союзі, наголосив Туск, сприятиме ухваленню шести законів, спрямованих на зміцнення управління економікою ЄС.

«Ми досить стримано оцінюємо результати зустрічі Меркель-Саркозі, – зазначив польський прем’єр, – тому що ці результати досить мізерні. Ми будемо на цьому наголошувати в Брюсселі, а також під час двосторонніх зустрічей. Польща, як голова ЄС, очікувала від цієї зустрічі набагато конкретніших рішень щодо управління економікою. Ми не боїмося виникнення елементів сильної влади над європейською економікою, ми будемо старатися, щоб вони й справді виникли».

Туск також зазначив, що Польща, яка наразі не впровадила спільної європейської валюти, дуже зацікавлена в ефективнішому управлінні єврозоною. Мовляв, польська економіка тісно пов’язана з економікою країн, які користуються євро. Водночас польський прем’єр критикує лідерів Німеччини та Франції, які на недавній двосторонній зустрічі не запропонували реальних механізмів подолання кризи в єврозоні.

Дональд Туск сказав, що централізоване управління європейською економікою допоможе дисциплінувати ті країни єврозони, які своєю безвідповідальною економічною політикою фактично заперечують сенс існування ЄС.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG