Доступність посилання

ТОП новини
15 Грудень 2018, Київ 18:51

Міжпарламентський клуб Україна – ЄС представив сайт моніторингу візових відмов


Міжпарламентський клуб Україна – ЄС у рамках форуму «Україна та ЄС: будуємо майбутнє разом», який відбувається в Ялті, презентував сайт www.uafriends.eu, одним із завдань якого є моніторинг невмотивованих відмов у наданні віз українським громадянам консульствами країн Євросоюзу, повідомило в неділю агентство «УНІАН».

За словами співголови клубу Україна – ЄС, народного депутата України Ірини Геращенко, під час форуму українські та європейські депутати домовилися регулярно проводити моніторинг дотримання угоди про спрощення оформлення віз, а також збирати інформацію про відмови у видачі віз українським громадянам для передачі у відповідну комісію Європейського Союзу.

«Українські громадяни мають знати аргументовану причину відмови їм у візі. Інакше буде важко уникнути створення негативного іміджу ЄС через недоліки чи проблеми у його візовій політиці», – заявила Геращенко.

Вона також зауважила, що посольства країн ЄС мають посередницькі структури, які, не надаючи консультацій щодо правильності заповнення документів для посольств, беруть по 300 гривень за оформлення візи, при цьому не гарантуючи результату, а віза таким чином дорожчає вдвічі. Депутати від України під час форуму наголосили, що практика посередницьких центрів є хибною, оскільки представники центрів не несуть жодної відповідальності за правильність оформлення документів і видачу віз, водночас сприяють формуванню негативного сприйняття Євросоюзу українськими громадянами.

Геращенко наголосила, що угода про спрощення оформлення віз діє вже понад три роки, однак низка проблем залишається і досі. Серед них – проблема видачі довгострокових віз на 5 років, які отримують одиниці українських громадян.

У свою чергу, народний депутат Юлія Льовочкіна відзначила, що питання лібералізації візового режиму на сьогодні є пріоритетним і для законодавчоїтак і для виконавчої влади. Вона також наголосила, що в цьому питанні є консенсус влади і опозиції.

Європейські депутати – члени клубу пообіцяли ставити питання про надання віз для українців перед чиновниками з відповідних комітетів Євросоюзу.

На форумі під час обговорення резолюції депутати висловили підтримку подальшим зусиллям України щодо остаточного виконання першої фази Плану дій із лібералізації візового режиму до кінця цього року, щоб можна було ухвалити рішення щодо переходу до його другої фази.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG