Доступність посилання

ТОП новини

У Севастополі з’явилася україномовна газета


Севастополь – «Слово Севастополя» – україномовна газета з такою назвою щойно вийшла друком у Севастополі. Її видавець і головний редактор, місцевий громадський та медійний активіст Микола Владзімірський каже, що це своєрідний подарунок севастопольців до Дня Незалежності України.

Газета «Слово Севастополя» вийшла накладом лише 5 тисяч примірників, і більша його частина уже розійшлася. Правда, перше число видання не продається, весь наклад розходиться безкоштовно. Засновник і головний редактор газети Микола Владзімірський каже, що ближчим часом «Слово Севастополя» виходитиме двічі на місяць, але з часом стане комерційним проектом, з передплатою та мережею розповсюдження. Зараз вона має й електронний варіант в інтернеті http://slovo.sebastopol.ua/.

Редактор розповів, що в Севастополі досить активне українське громадське життя, однак висвітлюється воно вкрай слабко. Особливо це стало відчутно, коли півтора року тому зупинила вихід сімферопольська газета «Кримська світлиця», а роком раніше – закрився щоквартальник «Дзвін Севастополя».

У місті виходить ще одне майже повністю україномовне видання – «Флот України». Однак цей державний тижневик пише переважно про Військово-морські Сили України, тож «Слово Севастополя» – зараз єдина в регіоні незалежна україномовна газета.

Зі сподіваннями лише на місцеву громаду

Микола Владзімірський тривалий час співпрацював із «Кримською світлицею», є засновником та автором понад 20 інтернет-сайтів. Він каже, що «Слово Севастополя» не конкуруватиме зі «Світлицею», а лише її доповнюватиме: «Найважливішим у новій газеті є те, що всі її матеріали підготовлені севастопольськими авторами, жодного передруку з інших видань чи з інтернету!», – зазначив Микола Владзімірський.

Редактор каже, що у майбутнє свого видання дивиться з «обережним» оптимізмом. За його словами, на державне фінансування не розраховує, а от без підтримки севастопольської громади «Слово Севастополя» не проживе. Поки що без якоїсь вигоди для себе проект спонсорують кілька місцевих підприємців.
  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG