Молодь на площі Ринок створить найбільший «живий» прапор України, а ровесники Незалежності пройдуться урочистою ходою львівськими вулицями. Усі, хто бере участь у заходах, неодмінно одягають вишивані сорочки. Але й у багатьох установах міста прижилась традиція, що працівники 23 серпня приходять на роботу у вишиванках.
Популяризують національний стрій і працівники мерії. Службовець Наталка Федорович на цей раз одягнула сорочку, вишиту червоними нитками.
«Вишивка – це дуже сакральна річ. Хрестик на хрестикові на наших вишиванках є символом захисту. Вишиваний одяг ще й відтворює внутрішній світ», – зазначила Наталка Федорович.
Вишиванка вирізняє українців у світі
Канадки українського походження Стефанія і Божена, яких я зустріла на вулиці біля крамнички з вишивками, коли дізнались про День вишиванки, пообіцяли неодмінно одягнути національний стрій.
«Я часто одягаю вишиванку у Канаді. Мені дуже подобається, бо це просто красиво. Стільки кольорів, особливо люблю яскраві. Я сама вишиваю, навчилась у пластовому таборі, і моя мама теж вишиває. Мені цікаві узори і багато історія вишиванки», – розповіла одна з гостей із Канади.
Якогось ажіотажу щодо вишиваних сорочок у крамницях напередодні сьогоднішнього свята не було. Старі сорочки на домотканому полотні з Гуцульщини, Буковини, Тернопільщини привіз на продаж до Львова колекціонер з Івано-Франківщини Дмитро Легенюк. Але перехожі тільки зупинялися, щоб розглянути узори і кольори. Нині у людей немає грошей, тому ніхто ще нічого не купив, зауважив продавець.
Саме українська вишивка вирізняє українців із-поміж усіх інших народів, є їхньою національною ідентичністю, ще за життя наголосив якось в інтерв’ю Радіо Свобода нині покійний отець Дмитро Блажейовський, який вишив сотні ікон. Він вважав українську вишиванку найбільшим здобутком українців.