Доступність посилання

ТОП новини
19 Січень 2019, Київ 12:54

ЗМІ: рейтингові агентства беруть плату за оцінки


Логотип міжнародного рейтингового агентства Moody’s Investors Service
Міжнародні рейтингові агентства беруть гроші від банків і компаній, які, як передбачають, мають отримувати про себе об’єктивні та неупереджені оцінки, заявив колишній президент агентства Moody’s Investors Service Вільям Гаррінґтон, якого цитує британська телерадіокомпанія «Бі-Бі-Сі».

Як передає британська The Guardian, Гаррінґтон подав до американської комісії з цінних паперів і бірж 78-сторінкову скаргу на свого колишнього роботодавця.

В агентстві Moody’s існує стійка культура «залякування і переслідувань» аналітиків з метою змусити їх дати схвальні для клієнтів оцінки, стверджує колишній глава рейтингового агентства в своїй скарзі.

На думку Гаррінґтона, найбільші агентства можуть мати значний вплив на економіки держав лише «одним розчерком пера», при цьому вищий менеджмент часто втручається в процес аналізу, проведеного аналітиками.

У 2008 році компанія опинилася в епіцентрі скандалу, пов’язаного із занадто завищеною оцінкою складних фінансових продуктів, заснованих на іпотечних кредитах, які здебільшого не мають реальної цінності.

Наразі міністерство юстиції США проводить розслідування щодо діяльності іншого рейтингового агентства Standard & Poor’s, яке підозрюють в упередженості при присвоєнні рейтингів десяткам іпотечних цінних паперів, що, в свою чергу, могло призвести до світової фінансової кризи в 2008 році.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG