Доступність посилання

ТОП новини

Чи дійсно виявлено організатора вбивства Політковської?


Прага – У розслідуванні вбивства оглядача російської «Нової газети» Анни Політковської у 2006 році є серйозні зрушення: затриманий можливий організатор цього злочину. Мова йде про підполковника міліції у відставці Дмитра Павлюченкова, колишнього начальника 4-го відділу оперативно-пошукової роботи міського УВС Москви. Хоча інші підозрювані у вбивстві – троє братів Махмудових, як каже їхній адвокат, ніколи не знали Павлюченкова та й спростовують свою участь у цьому злочині.

Анна Політковська відкрито і сміливо викривала в пресі зловживання правами людини в Чечні і була критиком Кремля та офіційного чеченського керівництва. Вона була вбита у жовтні 2006 року в під’їзді власного будинку в Москві.

Один із учасників вбивства Політковської, оперативник московського УБОЗу Сергій Хаджикурбанов і ймовірний зв’язковий між замовником і виконавцями (як стверджував раніше Павлюченков на слідстві) вже відбуває покарання з лютого 2010-го за здирництво. Сам Павлюченков був донедавна свідком у справі про вбивство журналістки, але його заарештували за новими обставинами 23 серпня.

Працівники «Нової газети» кажуть, що давно знали про те, що Дмитро Павлюченков отримав замовлення на вбивство їхньої колеги і постійно вів стеження та прослуховування. Вони припускають, що сам підполковник не мав мотиву для злочину, ним хтось керував.

Брати Махмудови кажуть, що вони не причетні до вбивства

Під слідством у справі Анни Політковської також перебувають троє братів Махмудових – Джабраїл, Ібрагім та Рустам. Саме Рустама слідство називає безпосереднім виконавцем вбивства, який до травня цього року був у бігах. Тепер же Рустам каже, що він тікав від іншого неправдивого звинувачення і ніякого стосунку до вбивства Політковської, як і його двоє братів, не має. Видав слідству братів Махмудових і Хаджикурбанова Дмитро Павлюченков, коли був лише свідком у справі.

Коментуючи арешт Павлюченкова, старший брат заарештованих Махмудових Анзор у розмові з Радіо Свобода сказав: «Я думаю, що для нас немає жодної різниці від того, що він затриманий. Вони не знали його. Це він сам стверджував. Він на першому ж допиті дав свідчення, що не знав моїх братів. Ви питаєте про справжнього вбивцюю… Думаю, що вони (слідство) знають того, хто її вбив».

Речник Слідчого комітету Росії Володимир Маркін сказав журналістам, що «у слідства є інформація про замовника злочину, але поки що рано називати його».

Лев Пономарьов із організації «За права людини» не вірить гучним заявам про «замовника», якого могли визначити заздалегідь. Але заступник головного редактора «Нової газети» Сергій Соколов вважає, що слідчі мають рацію, коли просуваються обережно. На його думку, дуже важко довести, хто саме організував вбивство. Треба мати сильні докази, а коли Росія починає складний політичний сезон, то можуть бути й охочі спекулювати на резонансному вбивстві.

Упродовж 48 годин затриманий Дмитро Павлюченков буде під вартою, потім Басманний суд Москви визначить його подальшу долю.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG