Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 22:38

День Незалежності – генеральське свято


Схоже Віктор Янукович вирішив позмагатися зі своїми попередниками у тому, хто може більше наплодити генералів.

Традицію давати генеральські зірочки з нагоди дня незалежності започаткував Леонід Кучма. Схоже, що українські президенти успадковують одне від одного насамперед найгірші риси. Бо з того часу генерали до Дня Незалежності плодяться як кролики. Цього року Віктор Янукович можливо і не побив рекорд Віктора Ющенка 2008-го (85 генеральських звань та 31 «цивільне генеральське звання» державних радників 1-3 ступенів), але ощасливив Україну цілком співмірною кількістю генералів. У восьми оприлюднених на сайті президента указах про присвоєння військових і спеціальних звань та класних чинів автор цих рядків нарахував 89 прізвищ. Якщо когось недорахував – даруйте.

Віктор Янукович багатьох вразив, присвоївши цілком цивільному голові СБУ Валерію Хорошковському звання «генерал армії». Але прецедент – зробити цивільного генералом армії – створив Віктор Ющенко, надавши це звання Ігорю Дріжчаному, який хоч і очолював СБУ, але до того все життя працював у прокуратурі.

До речі, 2008 року регіонали (не лише вони, але все ж) критикували Віктора Ющенка за те, що з нагоди дня незалежності він влаштував «зіркопад». Тоді генерал армії і депутат-регіонал Олександр Кузьмук заявляв, що «звання генерал армії України присвоюються керівникам практично правоохоронних органів, що не відповідає традиції і здоровому глузду». Цікаво, чи скаже щось Олександр Кузьмук про здоровий глузд чинному главі держави?.. Думаю, що утримається і не здивуюся, якщо щиро – «як колега колегу» – привітає Валерія Івановича.

Можливо, в такий спосіб влада турбується не лише про окремих людей, а й про народ у цілому. Бо значна кількість генералів гіпотетично збільшує можливість для кожного маленького українця мати свого генерала, зокрема, весільного. Шкода лише, що це той випадок, коли кількість аж ніяк не трансформується в якість.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG