Доступність посилання

ТОП новини

Лівійська опозиція перебирається до Тріполі, але бої тривають


Прага – У п’ятницю повстанці та війська міжнародної коаліції обстрілювали рідне місто Муаммара Каддафі Сірт. Місце перебування лівійського лідера досі не відоме. Тим часом повстанська Національна перехідна рада Лівії заявляє, що переводить свою політичну базу зі своєї цитаделі Бенгазі на сході країни до Тріполі. Цей крок опозиції підтримала також ООН, розморозивши закордонні лівійські активи.

Авіація міжнародної коаліції бомбить, а повстанці штурмують рідне місто лівійського диктатора Муаммара Каддафі Сірт, де є його особистий бункер. Міністерство оборони Великої Британії заявило у п’ятницю, що їхня авіація випустила по цілях у Сірті ракети високої точності. Повстанці ж намагаються захопити місто з землі і зустрічають відчайдушний опір військ, лояльних до Каддафі.

Бої тривають також на заході Лівії, особливо вперто – за місто Зувара, яке контролює шлях до кордону з Тунісом і наразі зайняте військами Каддафі. Спостерігачі вважають, що захоплення повстанцями цього пункту дасть можливість взяти під контроль прикордонний пункт Рас-Адждір, через який Каддафі може втекти до Тунісу.

Сили Каддафі також утримують іще низку міст на заході та на півдні Лівії.

Виконавча влада Національної перехідної ради вже у Тріполі

Алі Таргуні, міністр фінансів в уряді Національної перехідної Ради Лівії, заявив у Тріполі ще в четвер, що голова ради Мустафа Абдель-Джаліль прибуде до столиці, «коли ситуація з безпекою покращиться», і наголосив: «Я оголошую у цей момент початок і продовження роботи виконавчого органу у вільному Тріполі»

Ця інформація надійшла у той час, як ООН погодилася на розмороження півтора мільярда доларів лівійських активів, які були заморожені в банках за кордоном, для гуманітарної допомоги, соціального забезпечення і реконструкції в Лівії.

А держсекретар США Гілларі Клінтон запевнила Національну перехідну раду у підтримці з боку Вашингтона та закликала нову владу будувати «толерантну, об’єднуючу демократію» в державі.

Про місце перебування Муаммара Каддафі на цю годину нічого нового не відомо. Повстанці раніше оголосили про винагороду у більш як півтора мільйона доларів за голову диктатора та амністію будь-кому із колишньої правлячої верхівки, хто вб’є чи захопить Каддафі в полон.

Цього 69-річного донедавна фактичного правителя Лівії розшукує і Міжнародний кримінальний суд, який звинувачує його у злочинах проти людяності.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG