Доступність посилання

ТОП новини

Земля без вірусів і комп’ютери як люди – та як конкуренти людей


Британський журнал «Нью Саєнтіст» без будь яких видимих заздрощів повідомляє про винахід американських учених із Масачусетського технологічного університету. Їм вдалося отримати універсальний антивірус, який вони назвали «Драко». Виявляється, що в одній таблетці чи дозі нового винаходу є сила, здатна долати віруси простуди, грипу, ба навіть поліомієліту чи такої смертельної зарази, як лихоманка Ебола. За останні 50 років людство протистояло вірусам двома шляхами: ліками проти існуючих інфекцій і вакцинами, щоб запобігти інфекції. Однак переважна кількість ліків і вакцин діють проти якогось специфічного вірусу або родини вірусів. Коли у черговій епідемії виникав новий різновид вірусу, ученим доводилось шукати нові ліки чи вакцину проти нього. «Драко» немовби універсалізує боротьбу з вірусом як таким.

Учені уже зробили успішні тести свого препарату проти 15 вірусів. Коментуючи цей абсолютно екстраординарний винахід, деякі дослідники зазначають про важливість точного визначення побічних ефектів новоствореного препарату.

Якщо цю проблему подолають, то може настати той абсолютно неймовірний час, коли люди нарешті розправляться з усіма вірусами на Землі. Залишаться лише соціальні зарази. З ними, напевно, куди важче, ніж із біологічними бацилами.

Комп’ютери, як живі істоти і передусім як люди, можуть вчитися

Про здатність комп’ютерів вчитися йдеться у матеріалі інформаційного агентства «Асошіейтед Прес», яке повідало про надзвичайне досягнення дослідників американської компанії ІВМ.

Учені уже протягом тривалого часу намагалися змусити комп’ютери мислити на зразок людського мозку. Вони прагнули перевірити, наскільки тотожні науки про комп’ютери і про людське мислення. І ось дослідники ІВМ вразили наукову громаду створенням кардинально нового комп’ютерного чипу, який обробляє інформацію на зразок людського процесу думання. Нові чипи здатні обробляти не лише запрограмовану інформацію, а й неочікувані паралельні дані, які виникають практично у кожному процесі.

Два світи – людський і комп’ютерний – дедалі більше проникають одне в одного. Ми бачимо, що людям стає важче обходитись без комп’ютерів. А раптом комп’ютери забажають існувати без людей? Не життя, а суцільна фантастика.

А зараз про реальні прояви конкуренції між комп’ютерами і людьми.

Тайванські підрядники, які виробляють деталі для продукції компаній «Еппл», «Нокія» і «Делл», планують масову заміну робітників на збірних конвеєрах роботами. Це насамперед стосуватиметься заводів на території Китаю.

Британська телемережа «Скай» повідомляє, що компанія «Фокскон», яка нині використовує загалом десять тисяч роботів, планує наступного року довести цю кількість до трьохсот тисяч. На цьому компанія не збирається зупинятися. У 2014 році на її підприємствах буде залучено вже один мільйон роботів.

Спостерігачі зазначають, що зростання витрат на оплату робочої сили в Китаї підштовхує власників виробництва до прискореної автоматизації процесів. Уже зараз на заводах компанії «Фокскон» помітно зросла кількість випадків самогубства серед співробітників підприємств. Внаслідок суворих умов праці на автозаводах компаній «Хонда» і «Тойота» в Китаї ставалися масові робітничі страйки.

З роботами легше – вони не протестують. Поки що.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG