Доступність посилання

ТОП новини

Шестимільярдний житель Землі живе в злиднях у Боснії


Аднан Невич, шестимільярдний житель Землі

Прага – 11 років тому боснійського хлопчика Аднана Невича офіційно проголосили шестимільярдним жителем Землі. На руках його колисав тодішній Генеральний секретар ООН Кофі Аннан. Але «зірковий» статус не допоміг родині вирватися зі злиднів у Боснії.

Аднан Невич навчається у школі в боснійському містечку Високо, що неподалік Сараєва. Як і більшість дітей його віку, переживає за оцінки.
«У мене одні п’ятірки в школі. Четвірка лише з англійської. Мої улюблені предмети – спорт, історія і географія. На мені лежить величезна відповідальність бути добрим учнем», – сказав боснійський хлопчик кореспондентові Радіо Свобода.

Аднана Невича проголосили шестимільярдним жителем планети після того, як він народився опівночі 12 жовтня 1999 року. У той час на Землі щосекунди з’являлося приблизно троє немовлят, і тому ця оцінка приблизна. Найімовірніше, що «ювілейна» дитина народилася у Китаї чи Індії, казали деякі критики. Але тодішній Генеральний секретар ООН Кофі Аннан виступив на захист Сараєва. На його думку, ця подія може допомогти відродити толерантність і багатоконфесійну атмосферу, яку втратили на Балканах після тривалої війни.

Мати Аднана Невича, колишня працівниця текстильної фабрики, після війни в Боснії втратила роботу і досі не може ніде влаштуватися. Батько хлопця, Ясминко, має рак і тому вже не може працювати в котельні.

140 доларів допомоги не вистачає для безробітної родини

Місто Сараєво щомісяця переказує родині 140 доларів, але цих грошей ледь вистачає, щоб животіти, каже Фатима Невич. Родина живе в однокімнатній квартирі і не має грошей навіть на символічну абонентну плату, щоб Аднан міг грати у місцевому футбольну клубі.

Мати найбільше переживає за те, щоб її син не захворів. «Мій син був почесним гостем, коли в лікарні у Сараєві три роки тому відкривали дитяче відділення. Але думаю, що ми не можемо собі дозволити, щоб він там лікувався. Дякувати Богові, він здоровий», – каже Фатіма Невич.

Офіційно виділяючи «ювілейного» жителя, ООН хотіла попередити про загрозу буму народжуваності у найбідніших куточках світу. Нагодувати і знайти більш-менш прийнятне житло для всіх стає дедалі важче.
Демографи прогнозують, що семимільярдна дитина народиться в жовтні цього року в Індії, якраз коли Аднанові Невичу виповниться 12. А до 2050 року населення планети, ймовірно, перетне рубіж у 9,3 мільярда.

Але ці глобальні питання наразі мало турбують боснійського хлопця. Він каже, що найбільше мріє про поїздку на рибалку разом із татом. І легко погоджується на трохи більше допомоги його родині.

«Я б найбільше хотів, щоб допомогли моєму татові з лікуванням, а потім мені. Це все»,говорить шестимільярдний житель планети.

Матеріал підготували: Мар’яна Драч, Tina Jelin Dizdar, Daisy Sindelar.
  • Зображення 16x9

    Мар’яна Драч

    На Радіо Свобода – з 1996 року. Вела різні програми, серед яких «Україна і світ» та «Свобода сьогодні». Вивчала міжнародні відносини в Рузвельтському університеті в Чикаго і державне управління та економіку в Інституті державного управління і місцевого самоврядування (нині Академія) в Києві. Директор Української служби Радіо Свобода з травня 2013 року.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG