Доступність посилання

ТОП новини

У Києві відкрили церковний дитсадок


Київ – У Києві відкрився перший церковний дитячий садок. Глава Української православної церкви Московського Патріархату митрополит Володимир освятив дошкільний заклад і благословив колектив.

«Дитяча академія розвитку» (ДАР) – це перший церковний дитячий садок у столиці України. Загальна площа – півтори тисячі квадратних метрів. Є чотири гральні кімнати, навчальні центри, арт-студія для творчих занять, спортивний зал та музичний зал із театральною сценою. Укомплектовані кімнати сучасним устаткуванням «за останнім словом техніки». У кожній кімнаті – обов’язково ікона, розповідає директор «Дитячої академії розвитку» Марина Вєтрова.

«Ми плануємо провести курс духовної етики, духовно-виховної роботи з тими педагогами, які тут будуть працювати. Взагалі ми зорієнтовані на те, що це світський заклад. Але, крім фізичного та інтелектуального розвитку, діти отримують і духовний. Ви, напевне, помітили, що у нас в кожній кімнаті ікони, які, по суті, мають бути в будь-якої православної людини вдома. Ніхто не збирається займатися вивченням слова Божого і муштрувати дітей. Це просто природна віра, православ’я», – зазначила Марина Вєтрова.


Митрополит Володимир: «Це добре діло. Це входить у плани церкви»

Загалом церковний дитсадок розрахований на перебування до 50 дітей трьох вікових груп, розповів прес-секретар предстоятеля УПЦ МП, протоієрей Георгій Коваленко.

«Разом із дитячим закладом ми відкриваємо, фактично, академію розвитку, де можна буде займатися з дітьми почасово. Тому сподіваємося, що сотні дітей будуть проходити через цей духовно-просвітницький центр, духовно-дитячу академію розвитку. Сподіваємося, що це будуть діти і парафіян кафедрального собору, це будуть діти працівників Київської митрополії. І, звичайно, мешканці цього кварталу і мешканці міста Києва», – зауважив протоієрей Георгій Коваленко.

Глава Української православної церкви Московського патріархату митрополит Володимир після освячення закладу пообіцяв відвідувати дитячий садок, спілкуватися з дітьми й наголосив на соціальній місії церкви.

«Це добре починання. З дітьми завжди складно. Кожна дитина заслуговує особливої уваги. Це добре діло. Це входить у плани церкви, щодо її соціального служіння та інших справ, які вона виконує на благо народу», – сказав митрополит Володимир.

Конфесійні навчальні заклади поширені за кордоном

Практика конфесійних навчальний закладів є доволі поширеною і в Європі, і в Америці. Є дуже багато саме конфесійних навчальних закладів – від дитсадочків аж до університетів, наголосив отець Євстратій Зоря, голова Інформаційного управління Київської Патріархії.

«Це лише для нашої країни, яка пережила часи тоталітарного войовничого атеїзму, дещо дивним є поява саме таких конфесійних навчальних закладів. Але це цілком нормально, добра і гарна практика, – каже отець Євстратій Зоря. – Тому що батьки повинні мати можливість вибору середовища навчання і виховання своєї дитини».

Священики наголошують: якщо батьки є віруючими, то вони повинні мати можливість віддати свою дитину на виховання до того навчального закладу, який буде давати знання, не лише визначені державною програмою, але й духовні.
  • Зображення 16x9

    Наталка Коваленко

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2005 року. Магістр Інституту журналістики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка. Народилася на Полтавщині 1984 року. Кореспондентка та редакторка сайту Радіо Свобода

     

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG