Доступність посилання

ТОП новини

Азаров: треба втричі скоротити закупівлю газу з Росії


Україна протягом найближчих років повинна скоротити обсяги закупівлі російського газу втричі.

Про це заявив сьогодні Прем`єр-міністр України Микола Азаров під час зустрічі з адміністративно-господарським активом Харківської області.

Зокрема, Азаров зазначив, що зараз Україні дешевше використовувати як енергетичний ресурс вугілля, а не газ, попри те, що раніше від використання вугілля відмовлялися, переводячи котельні й електростанції на газ.

«У нас виходу іншого немає. Там, де можна замінювати газові котли, потрібно переходити на те, що ми маємо. Не базікати, як базікали в 2005 році, – ми до цієї категорії людей не належимо. А вже якщо ставимо завдання перейти, то ми його реалізуємо», – підкреслив прем`єр.

Також він зазначив, що це пов`язано з політикою імпортозаміщення, що проводиться в Україні.

1 червня голова НАК «Нафтогаз України» Євген Бакулін повідомив, що Україна в першому кварталі купила 17,8 мільярдів кубометрів газу, оскільки ціна була найнижча, в другому кварталі поточного року Україна планує купити у Росії 9 мільярдів кубометрів газу. Він також зазначив, що в третьому кварталі обсяги закупівель газу будуть мінімальними, і разом із цим висловив надію на те, що Україні та Росії вдасться домовитися про зниження ціни на газ.

За словами голови правління «Нафтогазу», обсяги закупівлі в липні будуть ще на рівні близько 3 мільярдів кубів, а в подальші місяці вони знижуватимуться до 1,7 мільярда кубометрів.

Також, за інформацією Бакілна, на сьогоднішній день у підземних сховищах Україна накопичила 13,5 мільярдів кубометрів газу.

Ціна на газ встановлюється поквартально. Ціна імпортного природного газу для України в першому кварталі 2011 року становила близько 264 доларів за тисячу кубів, у другому – 295,6 доларів.

22 серпня міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в інтерв`ю телекомпанії «5 канал» заявив, що Україна скоротить імпорт російського природного газу до 2016 року на 70%, або 28 мільярдів кубів, порівняно з планованим обсягом закупівлі в 2011 році, до 12 мільярдів кубометрів на рік.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG