Доступність посилання

ТОП новини
23 квітня 2021, Київ 11:06

Наслідки буревію «Айрін»: людські жертви, підтоплення, руйнування


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах буревій «Айрін», тобто «Ірина», прокотився по Атлантичному узбережжю країни. Він спричинив значні людські жертви і величезне руйнування не лише уздовж океанського берега, а й за сотні кілометрів углибині території.

Найбільше руйнувань спричинив навіть не стільки сам буревій, коли швидкість штормового вітру сягала понад 100 кілометрів на годину, як повені від океанських хвиль і дощових злив. Принаймні 40 осіб загинуло. За даними Американського Червоного Хреста, понад 400 осіб нині знаходяться в евакуаційних центрах і очікують, що їх буде набагато більше.

Президент США Барак Обама заявив: «Наші думки й молитви – з тими, хто втратив близьких і з тими, хто зазнав інших втрат. Запевняю вас, що Америка – з вами у цей важкий час. Мірою того, як буревій слабшає, просуваючись на північ країни, він залишається небезпечним штормом, що спричинює важкі зливи. Я хочу підкреслити, що наслідки буревію ми відчуватимемо ще протягом тривалого часу і рятувальні зусилля триватимуть тижнями й довше. Ми всіляко підтримуватимемо зусилля органів місцевої влади, які прагнуть відновити енергопостачання у цих районах».

Уздовж східного узбережжя приблизно 5 мільйонів домівок залишилися без світла, Мешканцям Нью-Йорка ще відносно поталанило. Тут 800 тисяч осіб залишилися без електрики, але ремонтні бригади працюють вельми швидко, відновлюючи постачання.

Матеріальні збитки сягають понад 1,5 мільярда доларів

На півночі штату Нью-Йорк багато будинків позривало з фундаментів унаслідок повеней. Автомобілі вкрито водою, врожаї знищено. У містечку Платтсбург, що на північ від Нью-Йорка, у Кетскільских горах уздовж дороги лежать повалені внаслідок повені будинки, розкидані немов оті фішки у дитячій грі. У південній частині штату Вермонт перекрито рух на 250 шляхах і через декілька мостів унаслідок пошкоджень поверхні. Багато мешканців залишаються відрізаними від зовнішнього світу. Вони не можуть дістатися до супермаркетів, лікарень та робочих місць. Повсюди – знищені ферми, затоплені поля і підприємства.

Загальні збитки від стихійного лиха, за попередніми підрахунками, сягають понад півтора мільярда доларів. Тим часом, у місті Нью-Йорк десятки тисяч людей повернулися додому з евакуаційних центрів. Не було жодних повідомлень про випадки вламу чи пограбувань залишених помешкань уздовж океанського берега. Можливо, це завдяки поліцейським патрулям.

Дивитись коментарі (2)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG