Доступність посилання

ТОП новини

Наслідки буревію «Айрін»: людські жертви, підтоплення, руйнування


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах буревій «Айрін», тобто «Ірина», прокотився по Атлантичному узбережжю країни. Він спричинив значні людські жертви і величезне руйнування не лише уздовж океанського берега, а й за сотні кілометрів углибині території.

Найбільше руйнувань спричинив навіть не стільки сам буревій, коли швидкість штормового вітру сягала понад 100 кілометрів на годину, як повені від океанських хвиль і дощових злив. Принаймні 40 осіб загинуло. За даними Американського Червоного Хреста, понад 400 осіб нині знаходяться в евакуаційних центрах і очікують, що їх буде набагато більше.

Президент США Барак Обама заявив: «Наші думки й молитви – з тими, хто втратив близьких і з тими, хто зазнав інших втрат. Запевняю вас, що Америка – з вами у цей важкий час. Мірою того, як буревій слабшає, просуваючись на північ країни, він залишається небезпечним штормом, що спричинює важкі зливи. Я хочу підкреслити, що наслідки буревію ми відчуватимемо ще протягом тривалого часу і рятувальні зусилля триватимуть тижнями й довше. Ми всіляко підтримуватимемо зусилля органів місцевої влади, які прагнуть відновити енергопостачання у цих районах».

Уздовж східного узбережжя приблизно 5 мільйонів домівок залишилися без світла, Мешканцям Нью-Йорка ще відносно поталанило. Тут 800 тисяч осіб залишилися без електрики, але ремонтні бригади працюють вельми швидко, відновлюючи постачання.

Матеріальні збитки сягають понад 1,5 мільярда доларів

На півночі штату Нью-Йорк багато будинків позривало з фундаментів унаслідок повеней. Автомобілі вкрито водою, врожаї знищено. У містечку Платтсбург, що на північ від Нью-Йорка, у Кетскільских горах уздовж дороги лежать повалені внаслідок повені будинки, розкидані немов оті фішки у дитячій грі. У південній частині штату Вермонт перекрито рух на 250 шляхах і через декілька мостів унаслідок пошкоджень поверхні. Багато мешканців залишаються відрізаними від зовнішнього світу. Вони не можуть дістатися до супермаркетів, лікарень та робочих місць. Повсюди – знищені ферми, затоплені поля і підприємства.

Загальні збитки від стихійного лиха, за попередніми підрахунками, сягають понад півтора мільярда доларів. Тим часом, у місті Нью-Йорк десятки тисяч людей повернулися додому з евакуаційних центрів. Не було жодних повідомлень про випадки вламу чи пограбувань залишених помешкань уздовж океанського берега. Можливо, це завдяки поліцейським патрулям.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG