Доступність посилання

ТОП новини

Україна побила всі рекорди з закриття шкіл (огляд преси)


Попри те, що за роки незалежності виросло україномовне покоління, державна політика не підтримує українську самоідентифікацію школярів, пише газета «День». Значний суспільний резонанс цього року викликали заяви міністра освіти Дмитра Табачника про можливість вибирати мову навчання у школах на місцевому рівні, а також закриття шкіл із українською мовою навчання на Донеччині та Луганщині. Як мовне питання в освіті може реалізовуватися під час нового політичного сезону, особливо у зв’язку із заявами про ймовірне звільнення з посади Табачника, читайте у газеті «День».

Останнім часом Україна побила всі рекорди з закриття шкіл, зауважує газета «Україна Молода». За останні півроку було закрито 640 шкіл, а це вищий показник, аніж навіть у кризові 2008-2009 роки. Врятувати деякі з них вдалося батькам школярів. Зокрема, першого вересня діти підуть до трьох раніше «закритих» загальноосвітніх навчальних закладів у Макіївці на Донеччині. Всі необхідні ремонтні роботи там проводились за батьківський кошт. Із підручниками цього року ситуація, однак, покращилась, чого не скажеш про обіцяне підвищення зарплати вчителям.

Група українських учених розробила новий спосіб добування теплової енергії з електричної, пише газета «Голос України». Якщо, наприклад, на Київщині замінити електроконфорки на нові енергозберігаючі, то тільки в дитсадках, школах і лікарнях області економічний ефект становитиме близько 130 мільйонів гривень на рік, зазначає газета. Однак хоча впроваджувати технологію розробники планують в Україні, поки що вони орієнтуються на Західну Європу – там населення більш платоспроможне, зауважує видання.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG