Доступність посилання

ТОП новини
08 травня 2021, Київ 10:28

Хочете українську школу? Створіть собі…


Лондон – У перші дні вересня готуються до відновлення роботи суботні та недільні українські школи по всьому світові. У Лондоні є не лише велика суботня школа при найбільшій організації «Союз українців Британії», а й маленькі самодіяльні навчальні групи в різних частинах великого міста.

Одна з українських шкіл південного Лондона – «Українське коло». Майже усі її учні народилися в Англії і виростають у британській столиці.

Ірина Тимчишин та Марина Денисенко, які організували школу та викладають для дітей, кажуть, що бачать своїм завданням закласти у дітей навики читання та письма українською мовою.

Іншим важливим завданням Марина Денисенко називає створення дітям україномовного середовища, «щоб вони могли спілкуватися і бачити, що українською розмовляють не лише їхні батьки».

Дітям подобається збиратися разом кожних два тижні. Їх захоплює азарт навчання у двох вікових групах по близько десятку у кожній. Та, можливо, ще більше дітям подобаються перерви з простою біганиною й гамором, а також ігри та співи.

«Наша головна специфіка – англомовне оточення. Нам не підходять шкільні програми звичайних шкіл в Україні», – пояснює Ірина Тимчишин.

Школа «Українське коло» почала працювати чотири роки тому. Досі все відбувалося у приватних помешканнях. Усі витрати покриваються за рахунок плати, яку кожної чверті вносять батьки.

Марина та Ірина кажуть, що їхній досвід показує: як і в будь-якій справі, в організації недільної української школи головне – наполеглива праця без очікувань на сторонню допомогу.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG