Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 18:51

«Я, Культура»: Україна долучилась до європейського мистецького проекту


Київ – Чотириста мистецьких презентацій та дійств у десяти столицях Євросоюзу та його східних сусідів охопить міжнародний проект «Я, Культура». Його ініціювала Польща як інтелектуальну складову свого піврічного головування в ЄС; мета проекту – зміцнити та розширити новітнє культурне поле Європи. Сьогодні у Києві організатори та учасники проекту розповіли українським та європейським журналістам про особливості здійснення проекту в Україні.

Вистави польського театру «Бюро Подорожей» за творами знаного письменника-фантаста Станіслава Лема у Києві; участь польських поетів у міжнародному конкурсі «Меридіан – Чернівці», а відомих європейських музикантів та співаків на міжнародних джазових фестивалях у Вінниці, Києві, Коктебелі та Одесі – ці вельми цікаві, оригінальні, але не єдині акції, які проект «Я, Культура» представляє українській аудиторії. А його кульмінацією стане світова прем’єра нової кіноепопеї польського режисера Єжи Гоффмана «Варшавська битва 1920 року» на відкритті сорок першого Міжнародного кінофестивалю «Молодість» у Києві. Про це повідомив журналістам директор Інституту Адама Міцкевича Павел Поторчин.

Національне, європейське та ірраціональне

Вулична вистава польського театру «Бюро подорожей» за мотивами творів Станіслава Лема відбудеться 3-го та 4-го вересня об 21.00 на Софійській площі
Більше про це
Як сказав Посол Польщі в Україні Генрик Літвін, проект представляє спільні духовні та мистецькі цінності, які створюють єдине для європейців культурне поле. Адже мова мистецтва не потребує перекладу, а духовні здобутки Європи спільні і для держав ЄС, і для його східних сусідів. Водночас, він зауважив:

«Цілий час головування Польщі у Раді Євросоюзу – це для нас можливість активно розвивати промоцію Польщі, і перш за все польської культури. Наш проект – це ініціатива, яка триватиме не тільки під час головування в ЄС, але і пізніше. Врешті-решт, із закінченням головування Польщі польська культура ніде не зникне, а, найімовірніше, розвиватиметься ще більш активно, додаючи досвід інших європейських держав та народів».

Проект «Я, Культура» буде розвиватись тим активніше, чим більше країн до нього долучатимуться, чим більше європейських народів представлятимуть свої автентичні культурні традиції. А сучасне мистецтво, хоч йому і притаманні деякі ірраціональні риси, тим чи іншим чином якраз на народних традиціях і ґрунтується, – пояснив польський дипломат.

Чи не найважливіше при здійсненні проекту «Я, Культура» його куратор від України Ірина Соловей вважає проведення майстер-класів театральних режисерів та акторів, художників та музикантів для молодих українських колег. Не менш важливе і знайомство з народним мистецтвом Польщі та інших європейських народів, – вважає Соловей:

«Ремесло, народне мистецтво є таким містким феноменом, який дозволяє пройти від суб’єктивного до спільного та до суспільного, утворивши духовний світ народу».

Українське як європейське

Директор Польського інституту у Києві Ярослав Ґодун додає: «Українська програма проекту має на меті включити Україну до розбудови сучасного мистецького простору Європи, щоб визначити мистецтво України справді європейським. «Я, Культура» – це і культура України також!»

«Польський інститут, який працює у багатьох державах світу, не лише презентує мистецтво Польщі, а також сподівається «на взаємність» культур інших народів. Україна і Польща досить близькі якраз у культурному сенсі, нашим народам притаманні подібні традиції, від сакральних орнаментів на рушниках до архітектурних стилів… Нині і українці, і поляки борються за свою автентичність у цьому багатобарвному світі», – нагадав професор Ґодун.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG