Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 22:05

Українського кіно стане більше


Київ – Стали відомі імена людей, які матимуть державну підтримку на реалізацію своїх кінопроектів. Вони перемогли в конкурсі Державного агентства України з питань кіно. Серед переможців і кореспондентка Радіо Свобода Олеся Бортняк. Загалом журі конкурсу відібрало 37 проектів коротко і повнометражних, художніх, документальних, а також анімаційних фільмів.

У Держагентстві говорять: цьогорічний конкурс істотно відрізняється від минулих, насамперед відкритим відбором переможців. Водночас деякі члени журі бачать і недоліки у проведенні конкурсу.

Конкурс по-новому

Конкурс проходив у 2 етапи. Після першого відбіркового туру залишилося півсотні претендентів. І вперше в історії державних конкурсів вони мали пітчингувати – відкрито презентувати свої проекти, розповіла голова Державного агентства з питань кіно Катерина Копилова.

«Вперше в Україні конкурс був таким відкритим, таким прозорим і таким європейським. Більше півроку Державне агентство з питань кіно займалося тим, що аналізувало аналогічні конкурси в європейських країнах. Ми максимально наблизили умови проведення українського конкурсу до європейських», – каже Копилова.


Цей конкурс, як будь-який початок хорошої справи, має деякі недоліки, стверджує Роман Балаян, голова експертної ради конкурсу. Однак найголовнішим здобутком змагання є відкриття нових талановитих кіномитців, стверджує відомий режисер.

«Багато навколо цього конкурсу чуток. І обговорюється питання, що в журі були люди, які також представляли свої проекти. Але ті люди не могли голосувати за свої та подібні до своїх проекти. Взагалі не можна, щоб у комісії були люди, які представляють свої проекти. Це було помилкою з самого початку. Ще мене хвилює, чи будуть виділені гроші в цьому році. Уже майже кінець року. Державі завжди вигідно, щоб гроші залишились, щоб їм повернули їх назад. Таке не перший рік відбувається. Особисто для мене головне, що пройшли дебютанти. Мене тільки це цікавило. Я познайомився з багатьма дебютантами – це майбутнє України», – вважає Балаян.

Кінематографічні дебюти

З тридцяти семи кінопроектів, які отримають державне фінансування, – 11 дебютних. Максим Буйницький (один із дебютантів-переможців) подавав на розгляд журі презентацію художнього короткометражного фільму. На реалізацію свого проекту молодий режисер має отримати від держави близько мільйона гривень.

«Це екранізація оповідання Тані Малярчук «Метелик», слоган фільму «про що жінки розмовляють з Богом, якщо не ходять до церкви». Це велика надія, радість відчути з боку держави підтримку кіно, в тому числі дебютних робіт. Але, маючи досвід зйомок фільму в інституті, я, власне, готовий до всього. Я відповідаю за цей проект і я його доведу до прем’єри», – заявив у коментарі Радіо Свобода Максим Буйницький.

На виробництво та розповсюдження національних фільмів цьогоріч держава виділяє 70 мільйонів гривень. Наступного року планується виділити ще 80 мільйонів.
  • 16x9 Image

    Марічка Набока

     У 2004 році закінчила Український гуманітарний ліцей КНУ ім. Тараса Шевченка. У 2010 отримала диплом магістра журналістики Інституту журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Має публікації в газеті «Громадський захисник», журналах «Книжник-review», «Київська Русь» та інших виданнях. Працювала в програмі «Підсумки» на телеканалі Ера. На Радіо Свобода – з 2007 року. Коло професійних зацікавлень: права людини, українська культура, волонтерський рух.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG