Доступність посилання

ТОП новини

Росія засуджує санкції ЄС щодо Сирії


Росія що засуджує односторонні санкції Європейського Союзу щодо влади Сирії, заявив у суботу міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

Росія завжди вважала, сказав він під час перебування на саміті СНД в Душанбе в Таджикистані, що односторонні санкції «до добра не доводять» і «підривають партнерський підхід» до будь-якої кризи.

Попереднього дня, в п’ятницю, Євросоюз домовився посилити свої санкції проти влади Сирії через жорстоке придушення нею противладних демонстрацій.

Нові санкції, зокрема, передбачають заборону на імпорт сирійської нафти; прибутки від її експорту становлять близько чверті прибутків Сирії, і майже всю цю нафту закуповують країни ЄС. Нині чинні нафтові контракти ще можуть виконуватися до середини листопада.

Крім того, до списку сирійських урядовців, щодо яких діє заборона на в’їзд до країн ЄС і замороження їхніх активів у ЄС, додали ще чотири особи.

За даними ООН, внаслідок придушення противладних протестів у Сирії, які спалахнули в середині березня, там загинули вже понад 2 тисячі 200 цивільних людей.

У Раді безпеки ООН Росія виступає проти запровадження міжнародних санкцій щодо влади Сирії.
XS
SM
MD
LG