Доступність посилання

ТОП новини
23 Лютий 2019, Київ 05:22

Нова влада Лівії знову заявляє про загибель Хаміса аль-Каддафі


Національна перехідна рада Лівії заявила в неділю про загибель наймолодшого з синів скиненого лівійського лідера Муаммара аль-Каддафі Хаміса, командира елітної 32-ї бригади сил спецпризначення лівійських збройних сил, відомої за його ім’ям як «бригада Хаміса», яка була опорою влади Каддафі.

За цим повідомленням, яке наводить британська телерадіокорпорація BBC, він загинув у бою неподалік Тріполі й був похований в околицях міста Бані-Валіда, яке контролюють прихильники Каддафі.

Жодних дальших подробиць не оголошено.

Лівійські повстанці вже заявляли про загибель Хаміса аль-Каддафі в сутичці поблизу Тріполі понад тиждень тому. Наразі не ясно, чи не є нинішнє повідомлення повторенням попереднього.

Тим часом у неділю ж нова влада Лівії заявила, що провалилися її переговори про здачу з прихильниками Каддафі в Бані-Валіді, що в західній частині Лівії, приблизно за 150 кілометрів на південний схід від Тріполі.

Як заявив керівник делегації Національної перехідної ради на цих переговорах Абдалла Кеншил, далі «проблему вирішуватимуть» військові сили.

У військах нової влади Лівії, які оточили Бані-Валід, занепокоєні долею цивільних мешканців міста. Як сказав BBC один із представників сил нової влади, цивільні не мають змоги вибратися з міста, і є побоювання, що сили Каддафі можуть знищити їх задля помсти чи використати як живі щити.

Місто нині оточили тисячі бійців сил прибічників Національної перехідної ради, які перебувають за 15 кілометрів від його центру.

Війська нової влади також тримають в облозі рідне місто Каддафі Сірт на північному узбережжі Лівії і військову базу в місті Сабха в південній пустельній частині країни – останні, крім Бані-Валіда, значні пункти, які ще утримують сили прихильників Каддафі.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG