Доступність посилання

ТОП новини

Білорусь вимагає від Чехії видати Олеся Міхалевича


Алесь Міхалевич

Генеральна прокуратура Білорусі домагається від влади Чехії екстрадиції колишнього кандидата на президента Олеся Міхалевича.

Міхалевича звинувачують в організації масових заворушень у день президентських виборів у Білорусі 19 грудня 2010 року. Разом із сімома іншими претендентами на найвищу державну посаду він був затриманий в ніч на 20 грудня і понад два місяці провів в ізоляторі КДБ. На початку березня, після заяв про жорстоке поводження з ув’язненими в казематах КДБ, він утік з-під домашнього арешту.

Спочатку Міхалевич виїхав через Росію до України, а через деякий час попросив політичного притулку в Чехії і за кілька днів його отримав.

5 вересня в міській прокуратурі Праги відбулося попереднє знайомство зі справою про екстрадицію Міхалевича до Білорусі. Як розповів політик, він ознайомився з офіційною заявою Генпрокуратури Білорусі. Зокрема, прокуратура наполягає на його видачі для подальшого суду над ним у «справі 19 грудня». Тим не менше, сам Міхалевич сподівається, що озвучені ним факти тортур не дозволять чеській владі піти на поступки офіційному Мінську:

«Те, що про такі справи починають писати, що вони виходять назовні, це, безумовно, сприяє тому, щоб подібних дій не було в майбутньому. Щоб тортури припинилися, щоб білоруська влада боялася цим займатися», – повідомив Міхалевич в інтерв’ю Радіо Свобода.

В офіційному запиті Генпрокуратури мовиться: «Республіка Білорусь гарантує, що до Олексія Міхалевича не будуть застосовуватися тортури». Тим самим, на думку Міхалевича, «білоруська сторона визнала протизаконні методи «роботи» з ув’язненими в КДБ».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG