Доступність посилання

ТОП новини

Американці допомагають жертвам повені у Північній Кореї


(ілюстраційне фото)

Нью-Йорк – Благодійне товариство у Сполучених Штатах надало Північній Кореї гуманітарну допомогу з огляду на каьтастрофічні повені й голод. Оглядачі сприймають американський жест як ознаку можливості досягнення певної відлиги у відносинах між двома країнами, які формально досі перебувають у стані війни.

До Пхеньяна прибув транспортний літак, навантажений продовольством, медикаментами, милом, ковдрами та портативним кухонним обладнанням на загальну суму близько мільйона доларів. За повідомленнями, внаслідок злив і тропічних штормів, що їх зазнала Північна Корея упродовж кількох останніх місяців, сотні людей загинули й тисячі втратили домівки.

За оцінками Продовольчої агенції ООН, внаслідок знищення врожаїв, голодує кожен четвертий житель Південної Кореї, населення якої становить 24 мільйони.

Вашингтон поки що продовольчої допомоги офіційно не надавав, але обіцяв це зробити найближчим часом. А до Пхеньяна прибув вантаж благодійної організації Samaritan’s Purse, віце-президент якої Мелвін Чітем в інтерв’ю телемережі новин FoxNews сказав: «Наш вантаж включає медикаменти, елементи дитячого харчування, апаратуру для фільтрування води, інші предмети невідкладної допомоги людям у Північній Кореї, які постраждали від злив і жахливої повені. Це трапилося у вельми важкий для них час».

Samaritan’s Purse обіцяє збільшити свою допомогу ще на мільйон 200 тисяч доларів. Чітем зазначив, що його організація співпрацює з низкою інших християнських гуманітарних фондів, як також з урядом Сполучених Штатів.

Вашингтон-Пхеньян: кроки до послаблення напруженості

Оглядачі зауважують, що надання гуманітарної допомоги Північній Кореї за часом збіглося з певними дипломатичними кроками, які дозволяють сподіватися зменшення напруженості на Корейському півострові після конфліктів, що відбулися останнім часом. Там було знищено південнокорейський корабель, як вважають, північнокорейською торпедою, і стався артилерійський обстріл із боку Півночі південнокорейського острова. П’ятдесят мешканців Південної Кореї загинуло у двох конфліктах.

Наприкінці липня представники Вашингтона й Пхеньяна обговорювали у Нью-Йорку можливість відновити переговори про припинення північнокорейської ядерної програми в обмін на допомогу.

Однак Державний департамент США заявив, що надання гуманітарної допомоги не має нічого спільного з політичними питаннями і проблемами безпеки.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG