Доступність посилання

ТОП новини

Форум у польській Криниці вирішуватиме дилему Європи щодо України


Варшава – Одна з головних тем міжнародного Економічного форуму у польському місті Криниця-Здруй – стосунки ЄС із Україною. Політики та економісти радяться про те, яким чином будувати відносини з українською державою, що має проблеми з дотриманням демократії. Думки з цього приводу висловить спеціально створена «Група мудреців», тобто об’єднання досвідчених європейських та американських політиків, які займаються українською проблематикою.

Щорічний Економічний форум у Криниці-Здруй – найбільша подія такого типу в країнах Центрально-Східної Європи. У середу розпочалися його заходи, що триватимуть три дні.

Тема цьогорічного форуму – «Європейські дилеми: партнерство чи суперництво». У дискусіях беруть участь понад дві тисячі учасників із різних країн світу, зокрема, політики, представники бізнесу та вчені-економісти. Серед гостей форуму – прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск та голова Європарламенту Єжи Бузек.

Під час низки дискусій ітиметься про економічну кризу, що розгортається в ЄС, а також про проблеми у відносинах із державами, які прагнуть інтегруватися в Євросоюз.

Особлива увага – Україні

Як наголошують організатори Форуму з польського Інституту східних досліджень, особлива увага в Криниці буде присвячена Україні. Мовляв, сьогодні Європейський Союз має щодо України неабияку дилему. Вона спричинена внутрішньополітичними процесами в українській державі, яка декларує свою відданість європейським цінностям, а водночас не дотримується стандартів демократії.

За словами Мирослава Скірки, одного з організаторів Економічного форуму, такі обставини змушують Євросоюз шукати нових підходів до діалогу з Україною. Саме з цією метою Інститут східних досліджень ініціював створення міжнародної «Групи мудреців», що аналізуватиме ситуацію в Україні й висловлюватиме свої міркування у формі звітів.

Мирослав Скірка розповів: «До цієї групи входять із Європи такі політики, як Олександр Квасневський, екс-президент Польщі, Ґюнтер Фергойґен, колишній заступник голови Європейської комісії, двічі комісар Європейського Союзу. Входить голова комісії закордонних справ парламенту Швеції Урбан Алін, колишній президент Хорватії Стіпе Месич. Почесний президент цієї групи – Єжи Бузек, теперішній голова Європарламенту. До цієї групи ввійде також група американських експертів і політиків, яку очолює Даніель Гамільтон із університету Джонза Гопкінса у Вашингтоні».

До участі в роботі «Групи мудреців» запрошені й українські політики, представники як української опозиції, так і влади, зокрема, Григорій Немиря, Борис Тарасюк та Леонід Кожара.

Україні присвячена ціла низка дискусій

Під час Форуму у Криниці міжнародна «Група мудреців» із питань України вперше проведе відкриту дискусію, тему якої Мирослав Скірка визначив так: «Як організувати присутність України у європейському й трансатлантичному контексті саме в ситуації, коли внутрішні політичні події в Україні не створюють належних умов до такої розмови, тобто західний світ не хоче налагоджувати контактів із Україною у зв’язку з тим, що не хоче легітимізувати політичних процесів, що відбуваються в Україні».

За словами Мирослава Скірки, ця міжнародна група підготує звіт про ситуацію в Україні й представить його на своїй грудневій зустрічі, що відбудеться у Вашингтоні.

Окрім засідання «Групи мудреців», каже Скірка, під час форуму відбудеться ще кілька важливих дискусій, присвячених українській проблематиці.

Зокрема, дискутанти говоритимуть про 20 років незалежності України в геополітичному контексті. У цій дискусії братиме участь колишній Президент України Віктор Ющенко.

Під час інших дебатів, присвячених винятково українській проблематиці, йтиметься про економічну співпрацю України з ЄС. У її роботі візьме участь український міністр економіки Андрій Клюєв.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

XS
SM
MD
LG