Доступність посилання

ТОП новини

Бойко заявляє про плани нарощувати газовидобуток


Київ – Україна планує підписати угоди про спільну розвідку та видобування газу із п’ятьма іноземними компаніями. Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко. За його словами, це дозволить Україні до 2015 року збільшити видобуток газу на п’ять мільярдів кубів. Утім, на думку деяких експертів, такі прогнози є перебільшеними.

Україна вже підписала догорів про спільну розвідку та видобуток газу із британсько-нідерландським нафтогазовим концерном Shell на суму близько 800 мільйонів доларів. А у найближчі два місяці, за словами міністра енергетики та вугільної промисловості Юрія Бойка, планується підписання аналогічних угод ще із п’ятьма компаніями. Йдеться про Exxon Mobil, ENI, Halliburton, Сhevron та RWE. Це дасть українській стороні додатковий мільярд кубів газу у 2012 році і по два мільярди у наступні роки, каже Бойко. Відтак, на 1 січня 2015 року Україна видобуватиме а 25 мільярдів кубів.

Збільшення видобутку газу в Україні сьогодні є перспективним, каже Радіо Свобода незалежний енергетичний експерт Володимир Саприкін. У залежності від необхідних інвестицій та наявності сучасних технологій, за 4-5 років і справді можна наростити видобуток газу на 4-5 мільярди кубів.

«Україна є власником значних запасів, порівняно з більшістю європейських держав, – каже Саприкін. – Є значні ресурси і суттєві запаси, які вже розвідані. А шельф Чорного та Азовського морів розвіданий лише на 4%. Тут є значна перспектива для залучення іноземних компаній, які мають відповідне обладнання для буріння і видобутку на великих глибинах».

Для початку газовидобування потрібно стабілізувати

Утім, на думку провідного експерта з енергетичних програм Центру імені Разумкова Володимира Омельченка, прогноз, озвучений міністром Бойком є надто оптимістичним. Оскільки інвестиційний цикл триває близько 7-8 років.

«У найближчі 2 роки Україні потрібно хоча б стабілізувати газовидобуток, а потім уже перейти до нарощування. Якщо брати базовий сценарій, то у 2020 році можна наростити видобуток газу на 5 мільярдів кубічних метрів, за умови вкладання серйозних інвестицій, не менше мільярда доларів щороку», – вважає Олександр Омельченко.

Традиційно Україна видобувала щорічно близько 20 мільярдів кубометрів газу. Проте, упродовж цього року видобуток скорочувався. За оцінками ж експертів, загальний потенціал видобутку газу в України становить 35 мільярдів кубів.
  • Зображення 16x9

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG