Доступність посилання

ТОП новини
08 травня 2021, Київ 15:59

Україна гарантує транзит газу до Європи – Бойко


Юрій Бойко у студії Радіо Свобода. Архівне фото.
Україна гарантує транзит природного газу своєю територією, повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко на зустрічі з представниками дипломатичного корпусу в Києві в четвер.

«Україна засвідчила своє прагнення до інтеграції з Європейським Союзом в енергетичній галузі – стала повноправним учасником Енергетичного співтовариства та проводить усебічну роботу для приведення енергетичного сектора до європейських вимог. Україна завжди була й буде надійним транзитером енергоносіїв у Європу», – цитує Юрія Бойка агентство «Інтерфакс».

Глава Міненерговугілля також поінформував дипкорпус про хід переговорів із Росією щодо перегляду газового контракту, наголосивши при цьому, що незалежно від результату переговорів Україна виконає всі узяті на себе зобов’язання із забезпечення транзиту російського газу європейським споживачам.

За словами міністра, Україна докладає всіх зусиль, щоб врегулювати газові питання з Російською Федерацією. Він наголосив, що внесення змін до контракту 2009 року щодо зменшення вартості російського газу для України є принциповою позицією глави держави.

Напередодні міністр закордонних справ Польщі Радослав Сікорський заявив, що Єврокомісія може взяти участь в аудиті газового контракту між Україною та Росією.
XS
SM
MD
LG