Доступність посилання

ТОП новини

Президент Обама пропонує Конгресові економічний план


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама виступив з програмною промовою на об’єднаному засіданні двох палат Конгресу. Тема промови – план термінових заходів для створення нових робочих місць і виведення економіки з кризового стану.

Президент Барак Обама виступив на Капітолійському пагорбі, запропонувавши законодавцям свій новий економічний план. Йдеться про програму скорочення податків на бізнес з метою сприяти працедавцям у створенні нових робочих місць.

Також президент пропонує подовжити на рік виплати робітниками, які втратили роботу. Вартість програми оцінюється у 450 мільярдів доларів. Тон президента був наступальний. Він наголошував на гостроті ситуації.

«Я не претендую на те, щоб цей законопроект вирішив усі наші проблеми. Це не мусить бути останнім планом дій, що ми пропонуємо. Але ми повинні бути послідовними й наполегливими, випробувати кожну нову ідею, яка допоможе, й дослухатися до будь-якої пропозиції, від якої б партії вона не надходила б. Які б у нас не були незгоди у минулому і які б суперечки не наспіли у майбутньому, цей план правильний для нашого часу. Ви мусите ухвалити його», – вимагав президент-демократ, маючи на увазі насамперед республіканців Палати представників, де конгресмени від опозиційної партії становлять переважну більшість.

Застій в економіці

Обама виступав на тлі невтішних новин. Рівень безробіття в Америці вперто тримається вище позначки 9 відсотків – це 14 мільйонів безробітних. За останній місяць, як показала статистика, жодного нового робочого місця не створено. Між тим, економісти підрахували, що потрібно створювати щомісяця принаймні 150 тисяч нових робочих місць, щоб встигати за зростанням кількості населення.

За даними останнього опитування громадської думки, більшість американців уважає, що країна рухається у хибному напрямку. Рівень популярності президента знижується. Впливовий щоденник The New York Times на першій сторінці подав аналітичний огляд, що передбачає нову скруту в економіці, можливо, навіть нову рецесію.

Зважаючи на серйозність ситуації, телевізійні мережі на прохання Білого дому перебудували свої розклади, скасувавши популярні вечірні розважальні програми, щоб транслювати промову Обами у прямому ефірі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG