Доступність посилання

ТОП новини

Арбітр-комп’ютер, пташиний грип та космічний смітник


США – Міжнародна федерація футболу (ФІФА) майже готова ухвалити революційне рішення. Керівництво федерації схиляється до того, щоб узяти на озброєння технологію, завдяки якій можна буде моментально визначати, чи перетнув м’яч лінію футбольних воріт. Ще кілька місяців тому ФІФА відмовлялася від застосування таких технологій. Британська телемережа Sky повідомляє, що спеціальна дослідницька група федерації планує вивчити пропозиції від низки корпорацій.

Остаточне рішення має бути ухвалене 3 березня наступного року. Тим самим ФІФА покладе край безлічі суперечливих ситуацій, які мали місце в минулому внаслідок рішень суддів під час футбольних матчів. Відтак футбольні вболівальники можуть втратити один із найпоширеніших закликів – «суддю на мило», оскільки рішення про гол у спірній ситуації на лінії воріт ухвалюватиме не суддя, а бездушна камера спостереження. Одним милом тут не обійдешся.

Як тривожно повідомляє британський журнал New Scientist, пора перельоту мільйонів качок із Сибіру на Південь несе в собі серйозну небезпеку. Разом з ними очікується еміграція пташиного грипу на великі євразійські простори. В зону ризику потрапляють, зокрема, Китай, В’єтнам, Таїланд, Малайзія, Камбоджа. Бацила може поширитись аж до Болгарії та Румунії, а це вже в безпосередній близькості до України. Нова хвиля епідемії у пташиному світі може легко перекинутися на людей. Недавня така епідемія, пік якої прийшовся на 2006 рік, забрала життя сотень людей у різних країнах світу. Пташиний грип уже став причиною знищення понад 400 мільйонів домашніх птахів, і це в свою чергу спричинило збитки в двісті мільярдів доларів. Поезія пташиних мандрів у нинішньому світі не завжди має романтичні наслідки.

Спеціалісти зазначають, що люди уже встигли наслідити не лише на Землі, але й y космосі. Про це повідомляють американські газети. Це помітили і британські ЗМІ, зокрема та ж таки телемережа Sky. Донедавній дослідник із космічного агентства Сполучених Штатів НАСА Дональд Кесслер зокрема попереджає, що вже невдовзі необхідно провести широкомасштабні акції з очищення навколоземної орбіти від різних космічних дебрів. Зареєстровано майже 22 тисячі різних достатньо габаритних об’єктів, однак, крім зареєстрованих, існує безліч малих об’єктів, які засмічують орбіту Землі. Це насамперед баки ракет-носіїв, інші частини ракет, які відпадають під час злету, як також старі супутники або їхні уламки. Космічний смітник подвоївся після випробувань китайської антисупутникової системи у 2007 році і аварій на двох китайських супутниках два роки пізніше. Тепер у космосі майже дійшло до ситуації, яку на Землі описують так – «ні пройти, ні проїхати».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG