Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко каже, що за ґратами її життю загрожуватиме небезпека


Екс-прем’єр України, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко висловила припущення, що судовий процес проти неї завершиться обвинувальним вироком, і за ґратами її життю загрожуватиме небезпека.

«Я думаю, що моє засудження було вирішено ще до початку судового процесу. В цій частині світу ми, на жаль, занадто добре знайомі з механізмом показового судилища», – сказала екс-прем’єр в інтерв’ю виданню The Times, повідомляється на персональному сайті Юлії Тимошенко.

«Я ніколи не доставлю та його режиму задоволення почути хоч найменший натяк на страх з мого боку. Але, якщо чесно поглянути на цю людину та її діяння, стає зрозуміло, що не можна поручитися за мою особисту безпеку», – сказала Тимошенко.

«Янукович – унікальне явище для сучасного світу, адже він був двічі засудженим кримінальним злочинцем задовго до приходу до влади. Тому його схильність до насильства та злочинності є інстинктивною, а не чимось набутим на владній посаді», – зазначила лідер партії «Батьківщина».

Юлія Тимошенко закликала Захід кинути виклик «її ворогові, президенту Віктору Януковичу».

«Україна – невід’ємна частина Європи. Під належним керівництвом ми житимемо за європейськими стандартами політичного та комерційного життя. Янукович також повинен дотримуватися цих стандартів», – наголосила екс-прем’єр.

Юлія Тимошенко розповіла, що наразі читає лекції бірманського лідера опозиції Аун Сан Су Чжі про свободу. «Протягом 20 років бірманські диктатори намагались її зламати, але вона все ще залишається яскравим прикладом. Я чимдуж намагатимуся наслідувати її мужність», – зауважила колишній голова уряду.

Генеральна прокуратура обвинувачує Юлію Тимошенко в перевищенні службових повноважень під час укладення газових контрактів із Росією в 2009 році, чим державі було завдано збитків на суму понад півтора мільярди гривень.

Суд розпочав розгляд «газової справи» 24 червня. П’ятого серпня на засіданні суду Юлію Тимошенко заарештували.

Кримінальну справу порушено за ч. 3 ст. 365 Кримінального кодексу України (перевищення влади та службових повноважень). Санкція статті передбачає позбавлення волі на термін від семи до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи провадити певну діяльність на термін до трьох років.
XS
SM
MD
LG