Доступність посилання

ТОП новини

Звіт Конгресові США про релігійну свободу в Україні


Дніпропетровськ, синагога

Нью-Йорк – Український уряд в цілому дотримується свободи релігії, і за законом, і на практиці. Такого висновку доходять автори звіту Державного департаменту Конгресові Сполучених Штатів про міжнародну релігійну свободу за 2010-й рік. Щорічну доповідь про законний стан релігійної свободи у понад 190 країнах світу правозахисні організації вважають авторитетним джерелом інформації на цю тему.

Цю доповідь державного департаменту щойно опубліковано у Вашингтоні. На брифінгу для журналістів, де роздавали товстий фоліант з текстом документу, державний секретар США Гілларі Клінтон, зокрема, сказала: «Коли ми дивимося на світ, то бачимо чимало країн, уряди яких позбавляють свої народи найбільш фундаментальних прав людини, зокрема, свободи сумління, також свободи не вірити в Бога, не дотримуватися тих релігійних приписів, яким надає перевагу уряд».

У розділі «Україна» відзначено, що Конституція та інші закони й політична практика обстоюють свободу релігії. Уряд назагал забезпечує цю свободу.

Щоправда, у випадках суперечок щодо власності між різними релігійними організаціями місцеві посадовці подекуди не займають нейтральної позиції, але уряд, як правило, втручається на боці закону. Трапляються повідомлення про випадки релігійної дискримінації, такі, як антисемітизм, антиісламські упередження, виступи проти християнських угруповань не ортодоксального характеру. Зафіксовано випадки вандалізму щодо релігійної власності, як-от церковних споруд і цвинтарів.

Як зазначає звіт Державного департаменту, в Україні «різні релігійні організації постійно привертають увагу уряду до своїх проблем, мирно розв’язують суперечки між різними сектами і беруть участь в обговоренні відповідного законодавства».

Документ у розділі «Релігійна демографія» наводить цікаві дані. В Україні, за підрахунками уряду, 33 тисячі релігійних організацій, серед них 52% – православні. Є 4 мільйони греко-католиків, мільйон римо-католиків, понад 300 тисяч баптистів, півмільйона мусульман (хоча їхні лідери стверджують, що 2 мільйони), і 103 тисячі 600 юдеїв. Інші релігійні групи включають свідків Єгови, мормонів, буддистів, кришнаїтів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG