Доступність посилання

ТОП новини

Видрін обіцяє «ускладнити буття» своїм читачам


Дмитро Видрін

Київ – Деякі приховані сторони життя можна побачити тільки через призму політики. Про це політолог та радник Президента Віктора Януковича Дмитро Видрін розповів на презентації своєї книги «Про політику беззаперечно», що відбулася у Києві. До видання увійшли вибрані політологічні есеї та афоризми Дмитра Видріна у поєднанні з художніми роботами, на яких зображені у гротескній формі основні персонажі вітчизняного політикуму.

Книга Дмитра Видріна «Про політику беззаперечно» стилізована під кулінарну: у ній автор розкриває своє розуміння «політичної кухні», однак жодного рецепта читач не знаходить. Своїм завданням письменник називає «ускладнення буття» читачів, мовляв, рецепти і висновки їм доведеться шукати без його участі.

Ілюстрували видання сучасні художники Олександр Ройтбурд, Антон Соломуха та Світлана Кондратенко. Дмитро Видрін наголошує на їхньому співавторстві презентованої книги, яку називає «політографічною».

«Кажуть, що політика – концентрована економіка. А насправді це – концентроване життя, – зауважує він. – І через політику можна проникнути у такі таємниці існування, куди немає доступу ні через економіку, ані через культуру. Політика так розкриває життя, що ти починаєш бачити його спідні сторони».

Книговидавець: твір про політику – не для політиків

Найсильніша сторона книги – її простота, вважає Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів. Українці бачать, що відбувається навколо, але складнощі починаються, якщо все це «розшифровувати».

«Книжка написана такою простою мовою – навіть для ідіотів, але не для політиків. Із двох причин: по-перше, вони не читають, а по-друге, вони нізащо не приміряють написане тут на себе», – каже Афонін.

Презентоване видання є продовженням книжки «Про політику завзято», виданої минулого року. Тоді акцент ставився на «оголюванні» української політики: як фігурально – у тексті, так і буквально – в ілюстраціях. Таким чином, за словами Дмитра Видріна, він долучився до «боротьби» з Нацкомісією з моралі, якої нині вже офіційно не існує.
  • Зображення 16x9

    Анастасія Москвичова

    Із Радіо Свобода – з 2011 року, з 2013-го до 2020-го – як штатна мультиплатформна журналістка. Спеціалізуюся на соціальній тематиці. Створювала і вела радіопрограму «Право на дію» про права людини та громадський активізм (у 2016–2018 роках), що виходила на «Ера FM».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG