Доступність посилання

ТОП новини

Світова епідемія діабету і лікувальні властивості сміху


Цукор – один із найбільших ворогів людства. Нашу планету охопила масова епідемія діабету. За даними Міжнародної діабетичної федерації, які подає інформаційне агентство «Ассошіейтед прес», цифри захворювання дійшли нечуваних масштабів. Зареєстровано загалом 366 мільйонів діабетиків. Невідомо, скільки є прихованих діабетиків, які самі не знають, що вони хворі.

Кожні сім секунд ця хвороба забирає одне життя людини. На боротьбу з цим захворюванням уже витрачається у світі загалом 465 мільярдів доларів щорічно, але епідемію не вдається вгамувати. Ба більше, хвороба перебуває у постійно зростаючій тенденції.

Є два типи діабету. Тип 1 вражає переважно в дитинстві або в молодому віці. Найбільш поширений діабет – тип 2, і його часто пов’язують з повнотою і ожирінням. Хворобу можна контролювати завдяки дієті, фізичним вправам і медикаментам. Однак хронічно високий тиск крові може призвести до розладу нервової системи, ниркових захворювань, сліпоти та ампутацій кінцівок.

Міжнародна діабетична федерація закликала ООН до невідкладних заходів включно з інвестиціями в цілеспрямовані наукові пошуки, щоб зупинити епідемію.

Не бійтеся реготу

Не припиняйте сміятися. Не бійтеся реготу. Доволі вже тривалий час можна почути, що сміх є досить корисним для здоров’я. Однак незрозумілою залишалася сама природа цього ефекту.

Газета «Нью-Йорк Таймз» повідомляє, що наукове пояснення вперше чіткіше за інших сформулював британський психолог із Оксфорда Робін Дунбар. Виявляється, що за цим людським проявом стоїть фізика і хімія. Лицеві мускульні зусилля, створюючи відомий стан – ХА-ХА-ХА, підвищують ендорфіни, які є складовими частинами мозку, відомі як провокатори приємного настрою і радісних почуттів. Завдяки експериментам Робін Дунбар дійшов висновку, що сміх як такий має більш активні властивості, ніж просто сприяння піднесеному настроєві. Сміх навіть здатний знижувати почуття болю.

На думку ученого, саме сміх відіграв ключову роль в еволюції людини. Він був головним фактором збирання людей у групи поруч із такими проявами масової активності, як танці і співи. До речі, ці фізичні прояви також підвищують рівень ендорфіну. Як каже Дунбар, на ранній стадії розвитку людства сміх був своєрідним механізмом створення соціальних груп. Недарма гумористи усіх віків і народів вважають, що сміх має в собі таку оздоровлюючу силу, яка наганяє страх навіть на всемогутніх тиранів. От Вам і ХА-ХА-ХА. Ендорфіни – вперед!!!

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG