Доступність посилання

ТОП новини

Імміграційні потоки в Угорщині міліють


Угорщина – Угорські бізнесмени б’ють на сполох, заявляючи, що в цій країні кепські справи з притоком робочої сили. Підприємці радять урядові активніше провадити політику відкритих дверей щодо трудових іммігрантів. На думку підприємців, власних трудових ресурсів в Угорщині недостатньо для того, щоб зробити економіку держави більш конкурентоспроможною.

Проблему кризи з робочою силою порушує перед угорським урядом і Єврокомісією у своєму річному звіті Бізнесова рада «Угорщина – Європа», яка об’єднує на консультативних засадах топ-менеджерів 15 великих міжнародних компаній, що ведуть бізнес в Угорщині.

«На жаль, оцінки зарубіжних експертів щодо економічного розвитку країни за останні роки аж ніяк не покращилися. Ми поділяємо їхні думки і, разом зі власними висновками, доводимо до чинної угорські влади свою стурбованість такою ситуацією», – каже Ласло Керекеш, голова Бізнесової ради «Угорщина – Європа».

Кепська демографія

Аналітики цієї організації вже вголос публічно заявляють про те, що десятиліттями оминають або навіть і замовчують урядові структури Угорщини, – про вкрай кепську демографічну картину цієї держави. Приросту населення країни немає вже з кінця 1970-х років.

Справа дійшла до того, що 1 вересня цього року за парти сіло на 20 тисяч менше першокласників у порівнянні з попередніми роками. «Якщо так буде продовжуватись і надалі, то хто ж створюватиме матеріальні цінності, поповнюватиме резерв пенсійного фонду і розвиватиме економіку Угорщини?» – запитують підприємці.

«Навіть побіжно переглядаючи демографічні дані, ми можемо сказати однозначно, що в короткій та середньотерміновій перспективі ця тенденція створить величезні труднощі у сфері зайнятості угорського населення», – зазначає Ласло Керекеш.

Із 1993 року Угорщина почала досить суворо контролювати імміграційні потоки з-за кордону. За різними оцінками, щорічна квота осіб, які отримували право на постійне проживання в Угорщині, дуже рідко перевищувала 5 тисяч. За це офіційний Будапешт постійно критикували міжнародні організації.

Брак працівників б’є по великих підприємствах

Майже 90 відсотків переселенців з інших країн становили угорці за національністю. Вони та ще сезонні заробітчани з України в основному і наймалися до місцевих підприємців на роботу. Але зараз ситуація змінилася.

«Дійсно, було багато таких іммігрантів із сусідніх держав, у тому числі з Румунії та Словаччини, поки вони ще не стали членами Євросоюзу. За рахунок переселенців і демографія не погіршувалася в Угорщині. Тепер такий притік із різних причин зупинився, а інтенсивного внутрішнього підживлення ринку робочої сили нема», – констатує Ласло Керекеш.

Голова Бізнесової ради «Угорщина – Європа» стверджує, що його країна займає передостаннє місце в Євросоюзі щодо забезпеченості інженерними кадрами, які до того ж повинні добре володіти іноземними мовами. Найбільшу нестачу такого персоналу відчувають саме великі зарубіжні компанії-виробники в Угорщині.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG