Доступність посилання

ТОП новини

У Росії «обрали» президента Путіна


Прем’єр-міністр Росії Володимир Путін і російський президент Дмитро Медведєв (на задньому плані) під час з’їзду партії «Єдина Росія», 24 вересня 2012 року

Прага – Президент Росії Дмитро Медведєв пропонує, щоб російська «партія влади» «Єдина Росія» висунула нинішнього прем’єр-міністра і лідера партії Володимира Путіна на наступного президента країни. Натомість Путін на з’їзді партії в суботу запропонував Медведєва на чоло виборчого списку партії, щоб він після виборів очолив і партію, і уряд Росії. Таким чином настав довго очікуваний розв’язок інтриги, хто з російського «тандему» Путін-Медведєв майже напевно очолюватиме Росію наступні шість років.

З’їзд російської «партії влади» «Єдина Росія» в суботу майже одноголосно затвердив нинішнього президента Росії Дмитра Медведєва лідером федерального виборчого списку партії на виборах до Державної думи Росії 4 грудня цього року. Із майже 600 делегатів з’їзду з правом голосу проти проголосував лише один.

Як і перед попередніми виборами до нижньої палати російського парламенту, чинний президент (тоді це був Володимир Путін) стає одним-єдиним у загальнодержавному федеральному списку партії – всіх інших кандидатів партія висуває в своїх регіональних списках.

Пропозицію висунути Медведєва на чоло партійного списку висловив Путін, нині прем’єр-міністр і лідер «Єдиної Росії».

У відповідь Медведєв запропонував з’їздові висунути кандидатуру Путіна на президентських виборах, які мають відбутися 4 березня наступного року, а сам погодився піти працювати в уряд.

За цю пропозицію з’їзд проголосує на своєму другому етапі в середині грудня, вже після виборів до Держдуми.

Попереду ще 12 років Путіна?

При цьому у своїх виступах на з’їзді і Путін, і Медведєв заявили, що досягли домовленості про перерозподіл влади між собою вже давно, ще попередніми роками, хоча досі не оголошували про неї.

Враховуючи традиції останніх виборів у Росії, результати яких свідчили про масову підтримку кандидатів чинної влади, існує майже повна ймовірність, що тепер Дмитро Медведєв після парламентських виборів буде обраний на лідера «Єдиної Росії», а, залишивши посаду президента, буде призначений на прем’єр-міністра Росії – так само, як це було попереднього разу, коли він став президентом, а Путін лідером партії й потім прем’єром.

Володимир Путін же, який на попередніх президентських виборах не балотувався, бо Конституція Росії забороняє бути президентом більш як два терміни поспіль, тепер, після перерви, отримує право ще на два президентські терміни. При цьому від наступного року президента Росії обиратимуть уже на шість років, а не на чотири, як донині.

Влада рада, опозиція каже, що реформ тепер не буде

Представники нинішніх владних кіл Росії позитивно оцінили рішення «тандему» як «обґрунтоване», «правильне» і «найкраще з можливих», називаючи його запорукою зростання стабільності в країні.

Тим часом у російській опозиції цей крок критикують.

Зокрема, один із лідерів незареєстрованої опозиційної Партії народної свободи («ПАРНАС») Борис Нємцов заявив, що незмінність влади – найгірший сценарій для Росії. За його словами, це призведе до «втечі капіталів, хвилі міграції і деградації держави».

Інший співголова цієї партії Михайло Касьянов вважає також, що якщо Володимир Путін стане президентом, то «колапс влади неминучий».

А лідер партії «Яблоко» Сергій Мітрохін заявив, що перестановка в «тандемі» немає нічого спільного з модернізацією, яка мала б насамперед передбачати оновлення влади.
  • Зображення 16x9

    Сергій Драчук

    Почав співпрацю з Радіо Свобода з самого початку 1990-х, із 1992-го – постійно, спершу в Києві, з 1995-го – в штаб-квартирі в Празі.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG