Доступність посилання

ТОП новини

Рада безпеки ООН подала палестинську заявку на дальший розгляд


Рада безпеки ООН передала сьогодні заявку Палестинської національної адміністрації на членство Палестини в ООН як незалежної держави на розгляд до свого комітету в справах членства.

Перше формальне засідання комітету в цій справі має відбутися післязавтра. Очікують, що розгляд цієї заявки може протривати і кілька місяців.

Заявки на членство після розгляду в цьому комітеті має розглянути і схвалити сама Рада безпеки голосами не менш як 9 зі своїх 15 членів, якщо ніхто з 5 постійних членів не використає права вето, і подати рекомендацію прийняти до ООН нову державу Генеральній асамблеї, яка відтак має затвердити це двома третинами голосів. Але Сполучені Штати, які є одним із постійних членів, уже заявили, що вдадуться до вето, якщо Рада безпеки проголосує на підтримку палестинської заявки.

Сполучені Штати, так само, як і Ізраїль, виступають проти визнання в ООН палестинської державності вже зараз і наголошують, що створення палестинської держави можна досягти тільки через прямі ізраїльсько-палестинські переговори.

Заявку палестинців президент Палестинської національної адміністрації Махмуд Аббас подав в ООН минулого тижня.

Палестинці відмовляються поновити мирні переговори, якщо Ізраїль не припинить нове житлове будівництво в єврейських поселеннях на палестинських територіях. Ізраїль же відкидає всі передумови для поновлення переговорів.
XS
SM
MD
LG