Доступність посилання

ТОП новини
17 квітня 2021, Київ 14:54

Українці навряд чи зможуть голосувати на виборах «проти всіх» (огляд преси)


Київ – На майбутніх парламентських виборах українці можуть не побачити в бюлетенях графи «проти всіх». Як інформує газета «День», однією з новацій проекту закону про вибори народних депутатів вже є, а потім, звісно ж, буде і в законі про вибори Президента України, вилучення з бюлетеня цього рядка взагалі. Про причини і наслідки розмірковується в статті «Про графу «проти всіх».

Газета «Україна молода» з’ясовувала, хто саме звів металеву огорожу біля Верховної Ради. Відповіді на офіційні запити журналістів ситуацію не прояснили. Так і залишилося таємницею, яким чином у столиці України, перед найвищим законодавчим органом країни, невідомі особи спромоглися встановити величезний паркан? До того ж, ніби без відома Київської міської та Печерської районної адміністрацій. Та ще й без відповідного дозволу контролюючих структур... Більше про пошуки ініціаторів паркану йдеться в матеріалі «Ні достукатись, ні перелізти».

Сьогодні Україна відзначає День усиновлення, нагадує «Україна молода». Ще якихось шість років тому більшість усиновлених українських сиріт назавжди покидали Батьківщину й їхали жити за кордон до своїх нових батьків. Але в 2006 році цю ситуацію вдалося переломити: українці стали всиновлювати значно частіше, ніж іноземці. Хоча за останні два роки кількість усиновлених дітей зменшилася. Однією з причин цього є адміністративна реформа і невизначена ситуація з Держдепартаментом з усиновлення, переконує газета.

За даними Інституту демографії, у січні 2010 року 55 відсотків українських пенсіонерів, а це майже 14 мільйонів, отримували пенсію не більше 800 гривень. Забезпечити собі гідну старість на ці гроші досить складно, зауважує газета «Голос України». Про те, як українське законодавство дбає про людей літнього віку, які не мають родичів, йдеться в матеріалі «Якого кольору старість?».

В Україні вже виник чорний валютний ринок, де гроші обмінюють без усяких паспортів. Але купують долар дешевше, аніж пропонують у валютних обмінниках. Цьому сприяло введення Нацбанком нових правил купівлі і продажу валюти. Подробиці розповідає газета «Факти».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG