Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 18:13

До Києва завітали «Зірки світового балету»


Володимир Малахов під час свого виступу в Большом театрі

Київ – В українській столиці сьогодні розпочинається міжнародний фестиваль «Зірки світового балету». Захід існує уже 17 років, однак раніше він відбувався, в основному, тільки на Донеччині. Цього року відкриття вперше відбувається у Києві – на сцені Національної опери. Окрім того у рамках цьогорічного фестивалю майстри балету виступатимуть на сценах Харкова, Донецька та Краматорська.

За час існування фестивалю «Зірки світового балету» на ньому виступили понад 400 танцівників із 35 країн світу. На цьогорічній фестивальній сцені, зокрема, на відкритті заходу в Національній опері, з’являться провідні майстри вітчизняного балету, а також артисти з Росії, Чехії, Німеччини та Сполучених Штатів. Вони виконуватимуть класичні та сучасні хореографічні композиції.

За словами генерального директора фестивалю Вадима Писарєва, цьогорічний бюджет дійства сягнув 10 мільйонів гривень. «Це насправді велике свято для кожного артиста балету, кожного балетомана і професіонала», – каже він.

Володимир Малахов у Києві, 30 вересня 2011 року
Артисти шукатимуть партнерів для спільних проектів – гість фестивалю

Спеціальним гостем фестивалю цього року став Володимир Малахов, художній директор і провідний танцівник балетної трупи Берлінської державної опери. На гала-концерті він у дуеті із примою Берлінського державного балету Надією Сайдаковою виконає дві композиції. Однак, як зізнався Малахов, в Україні він не тільки танцюватиме, а й шукатиме партнерів для спільних проектів.

«Ми зустрілися із Вадимом Писарєвим уже не як два танцівники, а як два директори, два керівники, котрі можуть поділитися набутками і обмінятися ідеями, – зазначає Володимир Малахов. – І я гадаю, в майбутньому в нас може скластися творчий союз, який дозволить робити спільні постановки, налагодити обмін акторами між Німеччиною та Україною».

Організатори фестивалю сподіваються побачити у глядацькому залі багато іменитих гостей: серед інших і українську першу леді Людмилу Янукович. За словами генерального директора фестивалю Вадима Писарєва, вона не пропустила жодного із попередніх сімнадцяти щорічних танцювальних заходів, які проходили на її рідній Донеччині. Тим більше, додав він, що цього року і закриття фестивалю відбудеться у Донецьку, яке припаде на 9 жовтня – її день народження. Чи є такий збіг випадковим, організатори не уточнювали.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG