Доступність посилання

ТОП новини

Нью-Йорк: понад 700 заарештованих на Бруклінському мосту


Нью-Йорк – У Нью-Йорку, де ось уже два тижні триває рух протесту під гаслом «Окупуймо Уолл-Стріт», дійшло до масового заворушення. Понад 700 осіб заарештувала поліція на Бруклінському мосту за порушення громадського порядку.

Учасники масових демонстрацій у фінансовому районі Нижнього Мангеттена не висувають конкретних вимог. Вони лише протестують, якщо судити за змістом їхніх плакатів і транспарантів, проти корпоративної зажерливості, соціальної несправедливості, нерівності за існуючої економічної системи, глобального потепління, американського воєнного втручання за межами країни тощо.

Здебільшого демонстрації носили мирний характер, але на вікенд учасники попрямували з парку неподалік Уолл-Стріт через Бруклінський міст на південь Нью-Йорка. Треба сказати, що на цьому знаменитому мосту завжди патрулюють поліцейські авта, вибірково перевіряючи важкі трейлери за програмою боротьби з тероризмом.

Уздовж Бруклінського моста тягнеться пішохідний тротуар, нормальний для звичайного струмка перехожих, особливо по вікендах, але явно завузький для півторатисячного натовпу.

Протистояння поліції та активістів руху протесту

Поліція попереджала демонстрантів, що наближалися до моста, щоб вони не займали проїзної частини, де у центрі ведуться ремонтні роботи, але частина учасників прямувала саме туди й виплеснулася на проїзну.

Тоді поліцейські (їх було кілька десятків) перегородили дорогу і почали арештовувати демонстрантів, застосовуючи пластикові наручники. Молоді люди, скандуючи «Ганьба! Ганьба!» і «Весь світ дивиться», посідали просто на дорозі, і поліцейським доводилося їх тягти.

Заарештувавши таким чином понад сімсот учасників демонстрації, поліцейські підігнали 20 великих тюремних автобусів, відряджених із міської в’язниці Райкерс-Айленд, і повивозили заарештованих до поліцейських дільниць..

Більшість із них згодом звільнили, вручивши їм судові повістки за звинуваченнями у порушенні громадського порядку. За таким звинуваченням можуть дати штраф, тиждень громадських робіт, наприклад прибиральником у парку чи уздовж дороги, а можуть навіть умовно ув’язнити.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG