Доступність посилання

ТОП новини
27 Травень 2019, Київ 13:18

Шоумен? Вундеркінд? А може, шахрай? Кого нагородив Президент?


Андрій Слюсарчук

Львів – Журналісти газети «Експрес» звернулись до міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова з проханням захисту. Журналісти редакції твердять, що їм погрожує Андрій Слюсарчук, професор, нейрохірург, який, згідно з указом Президента, нещодавно удостоєний Державної премії в галузі освіти.

«Просимо міністра внутрішніх справ Анатолія Могильова вжити всіх необхідних заходів, що гарантуватимуть безпеку наших журналістів», – мовиться у зверненні редакції газети «Експрес» до керівника правоохоронних органів. Журналісти стверджують, що 40-річний професор Андрій Слюсарчук погрожував їм.

Газетярі доводять, що Андрій Слюсарчук сфальсифікував свою біографію. У статті мовиться про те, що він не міг закiнчити школу ні у дев’ять, ні у дванадцять років і стати студентом Росiйського державного медичного унiверситету iмені Пирогова у Москві. Журналісти сумніваються у правдивості диплому професора, бо, мовляв, документ виданий у 1991 році, а у цей час Андрій Слюсарчук закінчував ПТУ і про це у статті розповідають педагоги.

Професор Слюсарчук позиватиметься з газетою «Експрес»

Тим часом, у коментарі Радіо Свобода Андрій Слюсарчук заперечив усі факти, викладені у журналістській статті, як і той факт, що комусь погрожував і обіцяє подати позов у суд на редакцію.

На запитання Радіо Свобода, чи він готовий продемонструвати оригінали дипломів, почула у відповідь: «Міністерство освіти подало запити щодо моїх дипломів. Тому ми поставимо крапки у цій справі. Я заявляю, що ніколи не навчався в жодному ПТУ», зазначив Андрій Слюсарчук.

За його розповідями, він приїхав на Львівщину на початку 90-х і працював лікарем у районному шпиталі. Львівські медики не вірили, що у 21 рік людина може мати високі наукові ступені і тому жоден поважний професор медінституту не хотів розмовляти з молодим чоловіком, але Андрій Слюсарчук займався лікуванням людей. У 2000 році проти нього навіть була порушена кримінальна справа і у розмові з Радіо Свобода він цей факт не заперечив. Батько хворих діток тоді звинувачував Слюсарчука у шахрайстві.

Андрій Слюсарчук працював викладачем університету «Львівська політехніка». У 2006 році під час шоу він продемонстрував свої здібності відтворювати у пам’яті один мільйон знаків числа Пі. Українські телеканали показували про нього фільми і називали його унікумом і талантом.

У 2009 році Андрій Слюсарчук спілкувався з Президентом Віктором Ющенком про створення «Інституту мозку» і наслідком розмови став відповідний Указ Президента від 22 грудня 2009 року.

А 1 жовтня цього року, згідно з Указом Президента Віктора Януковича, у номінації «наукові досягнення в галузі освіти» за цикл робіт «Комплекс освітніх інформаційних технологій подання, запам’ятовування та опрацювання надвеликих об’єктів інформації в процесі навчання» лауреатом Державної премії став «Андрій Слюсарчук, професор кафедри «Інформаційні системи та мережі» Національного університету «Львівська політехніка», доктор медичних наук».

Андрія Слюсарчука працевлаштовують у «Львівську політехніку»

Радіо Свобода звернулось за коментарем до ректора університету «Львівська політехніка» Юрія Бобала.

– Пане Бобале, чи працює в університеті Андрій Слюсарчук?

– Минулого року Андрій Слюсарчук працював у нас на півставки. Цього року він лише оформляється на роботу, але ще ми його не прийняли.

– Чи Ви перевіряли достовірність дипломів Андрія Слюсарчука, його наукові ступені?

– Звичайно. У нас є весь комплект документів. Копія диплому і копії з диплому доктора наук.

Натомість, уже в четверговому номері журналісти «Екпресу» обіцяють подати продовження історії про Андрія Слюсарчука і обіцяють, що викладені факти шокуватимуть. Газетярі сподіваються на відповідну реакцію силових структур і на те, що міліція гарантуватиме їм безпеку .
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG