Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко засудили до 7 років ув’язнення


Юлія Тимошенко у залі суду разом із чоловіком і донькою

Київ – Печерський районний суд Києва оголосив ухвалу про засудження екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко до семи років позбавлення волі з подальшою забороною обіймати посади в органах державної влади, пов’язаних із виконанням організаційно-розпорядчих та адміністравно-господарських обов’язків, на строк три роки. На обвинувальний вирок Тимошенко вже критично відреагували у Євросоюзі, Раді Європи.
Обвинувальний вирок – сім років позбавлення волі з подальшою забороною обіймати посади в органах державної влади, пов’язаних з виконанням організаційно-розпорядчих і адміністравно-господарських обов’язків, на строк три роки – оголосив головуючий у справі суддя Родіон Кірєєв.

Суд також задовольнив цивільний позов НАК «Нафтогаз України», який вимагав від Тимошенко компенсації збитків, завданих компанії внаслідок підписання угод у січні 2009 року в обсязі 1,516 мільярда гривень.

Суддя відзначив, що, враховуючи суспільно небезпечні дії Тимошенко, він не бачить підстав для пом’якшення вироку, повідомляє «Українська правда».

Суддя назвав доведеним фактом завдання Тимошенко 1,5 мільярда збитків «Нафтогазу».

За словами Кірєєва, докази свідчать про те, що підписання контрактів між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз» всупереч угодам попереднім Кабміну «відбулось виключно завдяки протиправним та одноосібним діям Юлії Тимошенко».

Бійка під Печерським судом після оголошення вироку

Бійка під Печерським судом
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:02 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Що стосується даних Ernst & Young, що витрати «Нафтогазу» після укладання Тимошенко угод зменшилися, то суддя Кірєєв заявив, що висновки аудиторів пояснюються зменшенням спожитого Україною газу в тому році.

«Дії Тимошенко виходять за рамки її повноважень, що спричинило тяжкі наслідки», – заявив суддя.

Тимошенко відбуватиме покарання на території Київської області. У її строк буде включене й перебування в СІЗО.

Опозиція проситиме ЄС заморозити рахунки осіб, причетних до вироку Тимошенко, – Томенко

Опозиція проситиме Євросоюз вдатися до санкцій щодо українських офіційних осіб, причетних до вироку у справі Юлії Тимошенко, заявив в інтерв’ю Радіо Свобода заступник Голови Верховної Ради Микола Томенко.

«Ми пропонуватимемо іти «білоруським шляхом»: забороняти в’їзд (до країн ЄС), блокувати їхні рахунки. За нашою інформацією, наші проросійські високопосадовці свої гроші тримають у Європі. І цих грошей достатньо багато», – сказав Микола Томенко.

Він наголосив, що опозиція шукатиме аргументи й формуватиме перелік осіб, які «прямо чи опосередковано» впливали на вирок щодо лідера опозиції Юлії Тимошенко.

Також Микола Томенко наголосив: якщо вирок Юлії Тимошенко залишиться в силі, консолідована опозиція готова вдатися до крайнього заходу – бойкоту виборів.

Політичні фактори є визначальними щодо підписання угоди про асоціацію з ЄС – Аштон

Катрін Аштон
Катрін Аштон
Верховний представник Євросоюзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Катрін Аштон заявила, що не технічні, а політичні фактори є визначальними для України щодо підписання угоди про асоціацію з Євросоюзом.

«Немає питань щодо технічної роботи. Але є політичний процес, який набуде чинності потім. І включатиме (схвалення угоди) Радою ЄС і Європарламентом. Хоч би що сталося в Україні, це буде взято до уваги, і цього політичного процесу не уникнути», – сказала Аштон.

За її словами, міністри закордонних справ ЄС висловили стурбованість з приводу застосування в Україні вибіркового правосуддя. Так, міністр закордонних справ Німеччини Ґідо Вестервеллє назвав процес проти Юлії Тимошенко «тестом для правової держави».

Міністри закордонних справ ЄС висловили сподівання, що Київ зробить вибір напрямку подальшого руху.


Президент Європарламенту вважає вирок Тимошенко політично вмотивованим

Єжи Бузек і Юлія Тимошенко, архівна фотографія
Єжи Бузек і Юлія Тимошенко, архівна фотографія
Президент Європарламенту Єжи Бузек висловив стурбованість вироком екс-прем’єр-міністру Юлії Тимошенко як політично вмотивованим.

«Контекст та умови цього вердикту викликають стурбованість політично вмотивованою природою та вибірковим застосуванням верховенства права в Україні. Я маю серйозні сумніви щодо чесності, незалежності й прозорості цього процесу», – наголосив президент Європарламенту у спеціальній заяві.

За його словами, закон, застосований проти Тимошенко, датується ще радянськими часами, і таке застосування не є практикою у демократичних країнах.

«Україна – велика нація, яка заслуговує більшого», – наголосив Бузек.

Він також висловив сподівання на те, що Кримінальний кодекс України буде змінений, а вирок суду переглянуть під час апеляційного процесу. Адже посилення верховенства права і справжня боротьба з корупцією є важливими не лише для укладення угоди про асоціацію між Україною та ЄС, але й для консолідації демократії в Україні.

«Я закликаю Україну дотримуватися принципів та спільних цінностей, які визначають наші відносини і є ключовими для «Східного партнерства», – йдеться у заяві президента Європарламенту

Генсекретар Ради Європи: політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами

Генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами. Як повідомила прес-служба генсека Ради Європи, так він прокоментував судовий вирок екс-прем’єру Юлії Тимошенко.

«У демократії судження про політичні рішення мають бути залишені парламенту та виборцям, а не судам», – заявив генсекретар Ради Європи.

Ягланд висловив сподівання, що запропоновані нещодавно зміни до Кримінального кодексу України зроблять неможливими такі судові процеси у майбутньому.

Справа проти Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України – Янукович

Президент України заявив, що кримінальна справа проти колишнього Прем’єр-міністра, лідера партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Юлії Тимошенко перешкоджає євроінтеграції України.

Про це Віктор Янукович сказав під час спільної прес-конференції із президентом Словенії Данилом Тюрком.

«Це, безумовно, прикрий випадок, що сьогодні перешкоджає питанню європейської інтеграції України», – сказав Президент.

Віктор Янукович зазначив, що справа Тимошенко продемонструвала необхідність модернізації законодавства, зокрема Кримінально-процесуального кодексу і що в цьому напрямі ведеться робота.

Також, Президент України наголосив, що рішення Печерського районного суду Києва, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі, є неостаточним.

«Це не остаточне рішення. Попереду ще Апеляційний суд і, безумовно, яке він ухвалить рішення й у рамках якого законодавства він буде ухвалювати таке рішення, це буде мати велике значення», – зауважив Янукович.

«Міжнародна амністія» закликає звільнити Юлію Тимошенко

Правозахисна організація «Міжнародна амністія» закликає звільнити екс-прем’єр Юлію Тимошенко, засуджену на 7 років позбавлення волі із забороною обіймати державні посади упродовж ще трьох років.

«Переслідування щодо Юлії Тимошенко є політично вмотивованим. Висунуті проти неї звинувачення не є злочинами, визнаними на міжнародному рівні, вони є спробами встановити кримінальну відповідальність за рішення, які вона зробила в перебігу її роботи», – сказав Джон Далгусейн, керівник відділення «Міжнародної амністії» в Європі та Центральній Азії.

Він наголосив, що неправильні політичні рішення, якщо вони і мали місце, «мають бути покарані виборцями, а не через суд». За словами Далгусейна, звинувачення проти Тимошенко є незаконними, тому вона повинна бути негайно звільнена.

Заява «Міжнародної амністії», як і заяви від керівництва Євросоюзу, Єврокомісії та інших міжнародних організацій, надійшла у вівторок після оголошення вироку колишньому Прем’єр-міністрові України. Зокрема, верховний представник Євросоюзу з питань спільної зовнішньої політики і політики безпеки Катрін Аштон заявила, що Євросоюз «перегляне свою політику щодо України».

Вирок Тимошенко набуде чинності лише після розгляду в апеляційному суді

Вирок Юлії Тимошенко, в разі оскарження, набуде чинності лише після того, як буде винесений вердикт апеляційного суду, наголосив Радіо Свобода колишній міністр юстиції, директор Інституту правової політики Микола Оніщук.

До того часу, як вирок не набуде законної сили, він не може бути оскаржений у Європейському суді з прав людини в Страсбурзі.

«Рішення суду першої інстанції не набуває законної сили, якщо воно оскаржується до суду апеляційної інстанції. Дуже ймовірно, що адвокати пані Тимошенко подадуть таку скаргу», – сказав екс-міністр юстиції.

За словами Миколи Оніщука, фактично апеляційний суд розглядає справу заново, тож тривалість розгляду, як правило, не більша, ніж у суді першої інстанції. На думку Миколи Онішука, розгляд справи Тимошенко в апеляційному суді може тривати від місяця до двох.

******************************

Тимошенко вивезли із приміщення суду

Біля центрального входу до Печерського райсуду Києва виникла сутичка між міліцією та прихильниками екс-прем’єра Юлії Тимошенко.

Прихильники Тимошенко намагалися відтіснити спецпідрозділ «Беркут» металевою огорожею, яка відділяє їх від міліції. Втім, міліція запобігла цьому.

Тим часом автозак із Юлією Тимошенко у щільному оточенні бійців «Беркуту» виїхав з двору Печерського райсуду Києва.

На відміну від попередніх разів, автомобіль звернув із Хрещатика на вулицю Богдана Хмельницького, а не на бульвар Шевченка. У той же час прихильники Тимошенко не вдавалися до будь-яких дій, щоб завадити руху автомобіля.

Рух транспортних засобів по Хрещатику був перекритий міліцією. Водночас частина бійців спецпідрозділу, які супроводжували автозак, повернулися до будівлі суду, а решта вишикувалась вздовж Хрещатика з боку будівлі суду.

Мітинг під судом. Перші сутички

Мітинг під судом. Перші сутички
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ


Проти Тимошенко мітингують за гроші

Проти Тимошенко мітингують за гроші
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00
ЗАВАНТАЖИТИ

Тимошенко інкриміновані збитки на суму 1,5 мільярда гривень

Екс-прем’єр Юлія Тимошенко своїми діями завдала шкоди НАК «Нафтогаз Україна» в сумі 1,5 мільярда гривень.

Про це заявив суддя Родіон Кірєєв, який оголосив вирок Тимошенко.

«Ціна була неспівмірною з домовленостями, досягнутими раніше», – сказав він.

Посилаючись на свідчення екс-міністра оборони Юрія Єханурова, Кірєєв заявив, що Тимошенко не ставила членів уряду до відома щодо своїх дій.

Юлія Тимошенко у перерві судового засідання сказала, що «нікому не вдасться опорочити її чесне ім’я» і що «вирок їй виносить не суддя Кірєєв, а Президент Янукович».

Вона наголосила, що готова до ув’язнення, має добре здоров’я і не знімає з себе відповідальності за долю України.

Депутатів і журналістів на засідання не допустили

Народні депутати – члени фракції БЮТ-«Батьківщина» та інших опозиційних партій так і не змогли потрапити у залу Печерського суду Києва, де оголошують вирок у справі Юлії Тимошенко. Спецпідрозділ «Беркут», який щільно оточив приміщення суду, не пропустив їх навіть на подвір’я.

Прорватися вдалося лише голові фракції БЮТ Івану Кириленку. Він повідомив журналісту Радіо Свобода, що наразі керівники опозиційних фракцій намагаються зустрітися зі спікером Литвином та міністром МВС Анатолієм Могильовим, щоб добитися можливості потрапити до судової зали.

Більшість журналістів теж не пропустили на засідання. Вони, як і журналіст Радiо Cвобода, перебувають на подвір’ї Печерського суду.

30 вересня головуючий у справі Тимошенко суддя Родіон Кірєєв постановив допустити до зали судових засідань, окрім учасників процесу, лише представників засобів масової інформації для забезпечення можливості проведення аудіо-, відео- та фотофіксації.

Самого адвоката Сухова довелося передавати на руках через голови людей та міліції, щоб він міг потрапити на судове засідання.

Тимошенко закликає не боятися «режиму»

Екс-прем’єр України, лідер партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко слухала оголошення вироку сидячи. Перед початком судового засідання, вона заявила, що вирок стосовно неї нічого не змінить.

«Цей вирок нічого не змінить у моєму житті, в моїй боротьбі», – сказала Тимошенко.

«Ні у світі, ні в Україні ніхто не вірить ні в які анонсовані тут злочини. Саме тому ніхто не зможе, ні Янукович, ні Кірєєв, моє чесне ім’я принизити», – додала вона в перерві засідання Печерського райсуду у вівторок.

Тимошенко заявила: «...працювала на користь України, працюю і працюватиму». Вона також звернулася до українців із закликом не боятися «режиму».

«Жоден режим не зможе витримати супроти народу. Ця влада не зможе витримати, коли народ піднімається і захищає свою свободу і демократію», – сказала вона.

«Янукович, який повернув годинник назад у 37-й рік, не розуміє, що всі диктатори маленькі і смішні, порівняно з народом», – цитує лідера «Батьківщини» сайт цієї партії.

Екс-прем’єр також наголосила, що авторитарний режим буде звалений найближчим часом.

«Цей вирок тільки додасть сили українцям, які зрозуміють, що диктатура і режим самі не підуть. Це справа не тільки партії «Батьківщина», – сказала вона.

Юлія Тимошенко також заявила, що Янукович дискредитує себе, а також принижує і викреслює Україну з демократичного світу, додавши, що своїми діями Президент свідомо торпедує входження України до Європейського Союзу.

«Шапку Мономаха не можна вкрасти, як ондатрову шапку. Треба авторитет завойовувати своїми демократичними діями і рішеннями», – сказала вона.

«Я відчуваю у собі сили, віру, наснагу і зобов’язання стояти на захисті України. У мене нормальний стан здоров'я і багато сил, щоб боротися з цим авторитарним режимом», – резюмувала Юлія Тимошенко.

Ющенко заявив, що не бачить у суді над Тимошенко політики

Екс-президент Віктор Ющенко не вважає справу Юлії Тимошенко політично обумовленою. За його словами, уклавши з російським прем'єр-міністром Владіміром Путіним у 2009 році газові угоди, вона зрадила національні інтереси, повідомляє bbc.ua.

Ющенко дистанціюється від своєї участі у підписанні контрактів, хоча і звинувачує Тимошенко в тому, що вона не координувала свої дії з ним.

При цьому Віктор Ющенко намагався чітко розмежувати політичну і економічну складові цього процесу.

«Чому Німеччина має базову 250, Словаччина, Австрія мають від 250 до 300, Україна має 450? Причому, я назвав держави, які знаходяться на одній гілці газопроводу. Чому, знаходячись ближче до джерела видобування, Україна платить ціну, яка знаходиться на кордоні між Францією і Італією в Альпах? Як вийшло так, що Україна платить некоректну, неринкову ціну? Що за цим стоїть?» – запитує екс-президент.

На думку Ющенка, неринковою є і ціна на транзит російського газу, і підходи до штрафів за не викуплений вчасно газ. При цьому Ющенко визнає і політичний чинник: «Безумовно, ні одна політична сила не обмине, щоб цю оказію використовувати політично». На його думку, те, що багато колишніх функціонерів часів його президентства перебувають у СІЗО, не є добре, однак він вважає, що відповіді на всі питання має дати тільки суд.

МЗС Росії: у вироку Тимошенко «антиросійський підтекст»

Російське зовнішньополітичне відомство бачить очевидний антиросійський підтекст у «історії» з Юлією Тимошенко. Про це мовиться в офіційній заяві, оприлюдненій на веб-сторінці МЗС Росії у вівторок. «По суті справи, Ю. В. Тимошенко судили за діючі і ніким не скасовані юридично зобов’язуючі угоди між ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз Україна», – мовиться в документі.

«У Росії твердо налаштовані на розвиток і поглиблення всебічного партнерства з Україною, в тому числі на пошук взаємоприйнятних рішень у газовій сфері, як про це домовилися керівники двох держав» у вересні цього року, – мовиться у заяві МЗС Росії, – руху в цьому напрямку не завадять спроби в односторонньому порядку вивести ситуацію з узгодженого правового поля».

Російське зовнішньополітичне відомство наголошує, що «керівництво багатьох держав і світова громадськість сприймають весь цей судовий процес як ініційований виключно з політичних мотивів. Звинувачуючи Ю. В. Тимошенко у перевищенні влади при укладанні контракту на поставку російського газу в 2009 році, Печерський суд проігнорував переконливі свідоцтва того, що згадані газові домовленості були оформлені в строгій відповідності до законодавства Росії і України і застосовними нормами міжнародного права».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG