Доступність посилання

ТОП новини

ООН тимчасово заборонила Україні торгувати квотами через непрозору звітність


Комітет виконання зобов'язань Секретаріату рамкової конвенції Організації Об'єднаних Націй зі зміни клімату з 12 жовтня тимчасово заборонив Україні торгувати квотами на викид парникових газів у рамках Кіотського протоколу.

Відповідне рішення комітет ухвалив на засіданні 12 жовтня через порушення правил надання звітності про викиди за Кіотським протоколом.

Як повідомив Радіо Свобоад заступник голови Націаональної агенції з екологічних інвестицій Іван Варга, йдеться про звіт, який готував уряд Тимошенко у 2009 році.

Президент Віктор Янукович заявляв раніше, що у разі зриву виконання зобов'язань України в рамках Кіотського протоколу буде застосовано відповідні кадрові висновки.

При цьому в України залишається можливість продавати одиниці скорочення викидів (ОСВ).

Продаж ОСВ передбачено механізмами Кіотського протоколу.

Він здійснюється за допомогою проектів спільного здійснення на території країн додатка 1 Кіотського протоколу (куди входить і Україна поряд з економічно розвиненими країнами й країнами з перехідною економікою) за участю інвестора також із числа країн цього додатка.

В обмін на часткове інвестування такого проекту (залежно від передбачуваного скорочення викидів парникових газів) інвестор отримує право на використання квот (одиниць скорочення викидів), які буде утворено у разі успішної реалізації проекту.
XS
SM
MD
LG