Доступність посилання

ТОП новини

«Компартія нині паразитує на старечій схильності до ностальгії» (огляд преси)


Київ – Фракція Компартії єдина з усіх фракцій Верховної Ради, яка отримала від парламенту «буржуазний» автомобіль Toyota Camry для своїх потреб. Хоча, як зазначає газета «День», лідер КПУ Петро Симоненко вже неодноразово заявляв, що його партія – єдина опозиційна сила до олігархічного режиму. Видання стверджує, що Компартія нині паразитує на старечій схильності до ностальгії, на тому, що багато хто із старшого покоління краще пам’ятає свою молодість, ніж те, чим сьогодні обідали. Нинішні очільники КПУ – люди цілком буржуазні, наголошується в «Дні». З рябчиками, ананасами, заводами та яхтами замість застарілих пароплавів. Стаття називається «Основний інстинкт».

Нацбанк оголосив про чергові зміни в порядку проведення валютних операцій. І запевнив, що робить це задля спрощення процедури обміну валюти. Ці нововведення діятимуть до закінчення чемпіонату Євро-2012. Але, як переконує газета «Факти», ніяких покращень для українців від них не буде. Бо в головній фінансовій установі більше дбали про іноземців, яких може шокувати законодавство, котре зобов’язує копіювання документів при звичайному обміні валюти. Вони не привчені до подібних крутих заходів. А тільки-но Україна проведе останніх уболівальників, Нацбанк знову відкине усілякі церемонії зі співвітчизниками, зазначає видання.

За 20 років державності кількість бібліотек в Україні зменшилася на чотири тисячі, і тепер їх налічується близько 40 тисяч. Найбільше книгозбірень ліквідовано у селах – близько 3400 установ. Знищенням саме сільських бібліотек переймається дописувач газети «Голос України», який вважає, що на селі сформувалась і зберігається генетична ідентифікація української нації.

Вночі перед святом Покрови Пресвятої Богородиці, яке відзначається 14 жовтня, мати, піклуючись про щастя своїх дочок на виданні, зав’язувала на воротах рушники, щоб усі бачили, де чекають сватів. Цього дня предки українців перший раз розпалювали піч, вважаючи, що зима вже почалась. «На Покрову до обіду осінь, по обіді – зима», казали вони. А ще 14 жовтня був кращим днем для сватання, бо вважалося, що в таке свято давати гарбуза нареченим не годиться. Більше про свято Покрови розповідає газета «Факти».
  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG