Доступність посилання

ТОП новини

Обама обстоює свій економічний план


Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама закликав конгрес бодай по частинах ухвалити план економічного відновлення, запропонований Білим домом, але заблокований Сенатом. Це чільна тема триденної поїздки президента по двох штатах.

Президент Барак Обама подорожує автобусом по Північній Кароліні та Вірджинії, де зустрічається з виборцями. Обама відвідує традиційні осінні пікніки, де його пригощають сосисками та реберцями, смаженими у мангалах, виступає у шкільних спортзалах, на підприємствах, в університетах,снідає у маленьких ресторанчиках при дорозі, потискає руки, жартує, цілує немовлят, одне слово – спілкується з народом.

Джей Карні, прес-секретар президента, стверджує, що це чергова рутинна поїздка Обами, але два штати обрано для подорожі не випадково. Саме тут три роки тому Обама отримав вкрай необхідні йому голоси під час президентських виборів. Але нині настрій людей відчутно змінився. Температура цього настрою знизилася разом з рейтингом популярності Обами.

Дружньо налаштована щодо Обами аудиторія у школі містечка Міллерс-Крік у Північній Кароліні скандувала: «Four more years! Four more years!» («Ще чотири роки!») – традиційне гасло передвиборчої кампанії президента, який завершує перший чотирирічний термін і прагне переобрання. Обама, однак, сказав: «Дякую красно за побажання, але я нині думаю якраз про наступні 13 місяців». Він натякав на листопад 2012 року, коли мають відбутися президентські вибори.

Подолання економічної кризи як гарантія переобрання Обами

Щоб забезпечити собі голоси більшості виборців, президентові необхідно подолати економічну кризу. У країні 14 мільйонів безробітних, це понад 9 відсотків робочої сили, державна заборговааність сягає астрономічних висот – понад 13 трильйонів доларів. До того ж, Сенат щойно заблокував пропозицію Обами виділити 447 мільярдів доларів для створення нових робочих місць.

У цій палаті Конгресу більшість сенаторів – демократи, але Обама звинувачує республіканців, які на противагу висунули власний економічний план, який зокрема, передбачає скасування сили-силенної урядовихї екологічних обмежень і регулюючих правил для підприємств.

Саме республіканцям адресував Обама свою нищівну критику, сказавши: «Згідно з республіканським планом, все, що заважає нам досягти цілковитої зайнятості, – це закони, що забороняють корпораціям забруднювати наше повітря й воду. З іншого боку, наш план передбачає повернення будівельників на працю для реставрації наших шляхів, мостів і шкіл». Президент закликав Конгрес ухвалити його план, якщо не цілком, то виділивши бодай окремі його частини.

Після виступу Обами в Аппалачському університеті студент Нікола Гестерберг сказав в інтерв’ю Національному громадському радіо, що він голосуватиме за президента, але визнав, що приймали Обаму значно прохолодніше, ніж було раніше. «Дехто каже, що він не дотримав обіцяного. Йому, звичайно, важко з огляду на ситуацію в конгресі, тож я не звинувачую його, я вважаю його наміри добрими… і навіть якщо він не досягає обіцяного, він намагається досягти того, у що вірить», – сказав виборець.

Однак, як показують опитування громадської думки, більшість американців вважає, що країна рухається у хибному напрямку.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG